Dalas na krilima Dončića savladao Oklahomu, Boston u finalu Istoka

Boston - Klivlend 113:98, Oklahoma - Dalas 92:104

7492 pregleda 42 reakcija 2 komentar(a)
Luka Dončić, Foto: Reuters

Košarkaši Dalasa pobijedili su u gostima ekipu Oklahome sa 104:92 i tako poveli sa 3:2 u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Dalas je do pobjede vodio Luka Dončić koji je upisao tripl-dabl pošto je meč završio sa 31 poenom, 11 asistencija i 10 skokova.

Dončić

Najbolje ga je pratio Derik Džons sa 19 poena, Kajri Irving je postigao 12, dok je Pi Džej Vošington dodao deset poena i deset skokova.

U redovima Oklahome najefikasniji je bio Šaj Gildžes-Aleksander sa 30 poena.

Košarkaši Dalasa su u drugoj četvrtini stigli do 15 poena prednosti, na poluvremenu su imali 54:44, da bi početkom posljednje dionice povećali vođstvo na plus 18 i više nisu dozvolili Oklahomi da se približi.

Naredni meč ove serije igra se u noći subota na nedjelju, a domaćin će biti Dalas.

Boston se plasirao u finale Istočne konferencije, pošto je kao domaćin slavio protiv Klivlenda sa 113:98 i tako ovu seriju završio sa 4:1.

Seltikse je do trećeg uzastopnog finala Istoka predvodio Džejson Tejtum koji je postigao 25 poena, uz deset skokova i devet asistencija.

Al Horford je dodao 22 poena i 15 skokova za pobjednički tim, dok je Derik Vajt postigao 18 poena.

Evan Mobli je bio najbolji u timu Klivlenda sa 33 poena, dok je Markus Moris meč završio sa 25 ubačenih poena.

Seltiksi sada u finalu čekaju pobjednika iz duela Njujorka i Indijane. Niksi vode sa 3:2.