Atalanta preskočila Romu, Bergamo sanja Ligu šampiona

Tim iz Bergama drhtao skoro sat, na kraju preokretom stigao do pobjede nad otpisanom Salernitanom (2:1)

7052 pregleda 0 komentar(a)
Skamaka postiže prvi gol za Atalantu, Foto: Reuters

Juventus je u nedjelju usporio Romu, a Atalanta je danas - iako nije blistala - "zgrabila" priliku i dohvatila peto mjesto koje na kraju vodi u Ligu šampiona...

Drhtala je "La Dea" skoro sat na "Arekiju", terenu otpisane Salernitane, ali je na kraju uspjela da "slomi" Salernitanu (2:1) i preskoči Romu - istina uz isti broj bodova (60), ali i uz meč manje od "vučice".

Salernitana je povela praktično iz jedinog šuta na utakmici kada je u 18. minutu pogodio Lum Čauna.

Đanpjero Gasperini je na poluvremenu uvidio da teško ide bez majstora Teuna Kopmejnersa, ubacio je Holanđania, zajedno sa njim i Šarla de Keterarea i Matea Ruđerija, pa je "boginja" konačno krenula da gradi važan trijumf.

Gol za izjednačenje stigao je u 57. minutu kada je Đanluka Skamaka zatresao mrežu na asistenciju Marija Pašalića, da bi velika tri boda potpisao upravo Kopmejners u 63.

Vezista Atalante sa dvadesetak metara je podsjetio koliko precizan udarac ima.

Tim iz Bergama sada sudbinu Lige šampiona drži u svojim rukama, a već u nedjelju očekuje ga i direktan duel sa Romom na svom terenu - nakon toga bi moglo da bude jasnije ko je bliži Uefinoj eliti.