Zvezda sa 2:0 riješila Megu za novo finale

"Crveno-bijeli" i u gostima pobijedili Megu - 94:69

7371 pregleda 1 komentar(a)
Miloš Teodosić na večerašnjem meču, Foto: ABA/Dragana Stjepanović

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale regionalneAdmiralBet ABA lige, pošto su u gostima pobijedili Megu sa 94:69 (19:26, 28:11, 29:16, 18:16), u drugom meču polufinalne serije.

Zvezda će u finalu igrati sa boljim iz majstorice između Budućnost Volija i Partizana u Beogradu.

Crveno-bijeli su slavila i u prvom meču na vom terenu.

Zvezdu su do pobjede predvodili Rokas Giedraitis sa 20, Fredi Gilespi sa 16, Jago Dos Santos sa 13 i Luka Mitrović sa 10 poena.

Kod Mege bolji od ostalih bili su Ilija Milijašević i Bogoljub Marković sa po 13 i Nikola Đurišić sa 12 poena.

Mega je bolje ušla u meč i poslije prve dionica imala sedam poena prednosti, ali je Zvezda u nastavku zaigrala čvršće i poslije tri minuta igre uspjela da stigne do preokreta i povede sa 30:28.

Zvezda je nastavila sa boljom igrom i do kraja poluvremena stigla do dvocifrene prednosti 47:37.

Crveno-bijeli su nastavili sa dosta boljom igrom, i polovinom treće dionice stigli do 20 poena prednosti, a u posljednju četvrtinu su ušli sa plus 23 i već u tim trenucima riješili pitanje pobjednika.