Makabi poveo protiv Panatinaikosa - "ponos Izraela" na pobjedu od fajnl-fora

Poenima Brauna sa linije penala dvije sekunde prije kraja Makabi slavio u Beogradu 85:83 i poveo sa 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige

8332 pregleda 0 komentar(a)
Navijači Makabija u Beogradu, Foto: Maccabi Tel Aviv BC

Košarkaši Makabija poveli su u plej-ofu Evrolige protiv Panatinaikosa sa 2:1 u pobjedama, pošto su večeras kao domaćini u Beogradu slavili sa 85:83 (23:11, 23:26, 21:19, 18:27).

Makabi je do pobjede predvodio Džoš Nibo sa 22 poena i devet skokova, a pratili su ga Lorenco Braun sa 16 poena i osam asistencija i Bonzi Kolson sa 13 poena i pet skokova.

Najbolji kod Panatinaikosa bio je Kendrik Nan sa 25 poena.

Makabi je tokom čitavog meča bio u vođstvu, u posljednja dva minuta ušao sa dvocifrenom prednošću, ali je Panatinaikosa trojkama Nana uspio da se vrati, a Lesor je sa linije slobodnih bacanja donio izjednačenje gostima na pola minuta do kraja.

Na 2,6 sekunde do kraja Grent je faulirao Brauna, koji je sa linije slobodnih bacanja donio prednost Makabiju, trener Panatinaikosa Ataman je zatražio tajm-aut, nakon kog je Nan pokušao za tri ali nije bio precizan i Makabi je stigao do pobjede.

Serija se igra na tri pobjede, a Makabi će i u narednoj utakmici 2. maja biti domaćin u Beogradu.