Povratak šampiona: Denver vratio još jedan brejk i izjednačio protiv Minesote

Indijana savladala Njujork (121:89) i izjednačila u polufinalu Istoka

6518 pregleda 3 komentar(a)
Nikola Jokić, Foto: Reuters

Denver se vratio - aktuelni šampion NBA lige savladao je u gostima Minesotu (115:107), vratio drugi brejk i izjednačio (2:2) u polufinalu Zapadne konferencije NBA lige.

Denver je u prvoj četvrtini napravio seriju 12:0, preokrenuo i poveo (27:22), da bi, poslije poena Holideja, aktuelni šampion prvi put stekao dvocifrenu prednost (37:26).

Imao je Denver i plus 16 (44:28), ali je Minesota uspjela da se vrati na minus sedam (56:49). Tada su Nagetsi napravili seriju 8:0 i na poluvrijeme otišli sa 15 poena prednosti - 64:49.

Aktuelni šampion je u nastavku održavao prednost i stigao do druge pobjede u seriji.

Najefikasniji kod Denvera je bio Nikola Jokić sa 35 poena i po sedam skokova i asistencija. Gordon je imao 27 poena, sedam skokova i šest asistencija, a Marej 19 poena i osam asistencija.

Kod Minesote je najefikasniji bio Edvards sa 44 poena.

A u polufinalu Istoka je izjednačila (2:2) Indijana, koja je nadigrala i ubjedljivo savladala ekipu Njujorka - 121:89.

Pejserse je do pobjede vodio Halibarton sa 20 poena, šest skokova i pet asistencija. Paskal Sijakam je dao 14, Majlis Tarner 13 poena.

Kod Njujorka se istakao Burks sa 20 poena. Branson je utakmicu završio sa 18 poena.