Odlučile nijanse - Mornar izgubio od Partizana

6 komentar(a)
Partizan - Mornar, Foto: Aba-liga.com
18.12.2016. 13:43h

Košarkaši Mornara izgubili su od Partizana u Beogradu sa 90:85 u meču u kojem su presudile nijanse i koji je mogao da se završi drugačije.

Barani su vodili od finiša prve do finiša treće četvrtine, a trominutni "prazan hod" na kraju trećeg perioda, u kome je domaćin napravio seriju 14:0, koštao ih je poraza.

Takođe, u važnim trenucima igrači Partizana pogađali su teške šuteve, imali sjajan procenat za tri poena (dali su ih 12 iz 23 pokušaja), ali i odigrali jaču odbranu u trenucima kada se utakmica lomila.

Partizan je bolje počeo, poveo 5:0, vodio 14:9 u sedmom minutu, da bi serijom 8:0 krajem prve i početkom druge četvrtine, Mornar preokrenuo na 24:18 i sve do minut i 17 sekundi prije kraja trećeg perioda vodio u "Pioniru".

Barani su dobro kontrolisali utakmicu, igrali smireno i raznovrsno u napadu, dovoljno čvrsto u odbrani da zaustave svaki pokušaj rivala da dođe do prednosti.

Ipak, u finišu treće četvrtine, kada se probudila i publika, "crno-bijeli" su serijom 14:0 za tek nešto više od tri munuta, došli do plus šest na kraju tog dijela igre (71:65), koji je zatvorio Stefan Birčević trojkom uz zvuk sirene.

Mornar je, međutim, nastavio da se bori, da bi ponovo u finišu, u posljednja tri minuta, Partizan bio mirniji i srećniji, pobjegavši na nedostižnih 88:79...

"Bila je teška utakmica, borili smo se snažno i držali stvari pod kontrolom do kraja treće četvrtine. Oni su sjajan tim i napravili su seriju na koju mi nismo odgovorili. Ne možemo da ignorišemo igranje u ovakvoj atmosferi, ali eto bili smo dobri ne svih 40, ali 33-35 minuta", rekao je igrač Mornara Kameron Tejtum.

U timu Mornara najefikasniji je bio Tejtum sa 20 poena (6-4 za tri), Vukota Pavić je ubacio 13, a dvocifren je bio Oktavijus Elis sa 10. Bojan Bakić je postigao pet, a imao je 12 asistencija.

Najefikasniji u Partizanu, u čijem timu nije bilo Novice Veličkovića, bio je Vil Hečer sa 17 poena, Vanja Marinković je postigao 14.

Bio je to 10. poraz Mornara, a 11. pobjeda Partizana.

"Čestitam Mornaru, ponovo nas je namučio. Ja sam u najavi utakmice rekao da je to tim čiji način igre nam ne odgovara. Hvala Bogu pa smo odradili to što smo imali sa njima za ovu sezonu. Nadam se da će opstati, pa da ćemo igrati ponovo. Što se tiče utakmice, danas smo u timu imali veliki broj igrača koji su dobili ljekove protiv bolova da igraju. Da smo izgubili, ne bih rekao nijednu ružnu riječ", istakao je trener Partizana Aleksandar Džikić.

U 15. kolu u Bar stiže Cibona.

Partizan - Mornar 90:85 (18:22, 21:22, 32:21, 19:20)

Beograd - Dvorana "Aleksandar Nikolić". Gledalaca: 4.600. Sudije: Hordov (Hrvatska), Petek (Slovenija), Arsenijević (Srbija).

Partizan: Robinson 5 (4-2), Ratkovica 13 (3-2), Vrabac 2, Marinković 14 (3-2), Birčević 16, Veličković, Andrić 3 (4-3), Hečer 17 (8-6), Pot 7 (2-2), Karahodžić 4 (2-1), Luković 9 (3-1).

Mornar: Džons 8 (2-1), Radunović 7 (4-2), Vujošević 8 (2-2), Čalić 2 (4-2), Mijović 6 (2-1), Tejtum 20 (2-2), Elis 10, Pavić 13 (4-3), Voler 6 (2-2), Bakić 5 (3-3).