Zbog porodičnog nasilja od početka godine 349 osoba tražilo pomoć
"Sve žene, bez obzira na njihovu ličnost, stepen obrazovanja, ekonomski status, starost ili nacionalnu pripadnost, mogu u nekom trenutku svog života da budu žrtve nasilja"
U prvih deset mjeseci 2016. godine Sigurnoj ženskoj kući (SŽK) za pomoć su se obratile 349 osoba sa iskustvom porodičnog nasilja.
Kako je saopšteno iz SŽK i ubuduće će aktivno raditi na promociji prava žena na život bez nasilja.
"Tako ćemo i ove godine u toku 16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama sprovoditi kampanju sa ciljem da utičemo na promjenu svijesti ljudi i pošaljemo jasnu poruku Ne toleriši nasilje, prijavi ga!", navodi se u saopštenju.
Danas je promovisan i spot kampanje.
"Sve žene, bez obzira na njihovu ličnost, stepen obrazovanja, ekonomski status, starost ili nacionalnu pripadnost, mogu u nekom trenutku svog života da budu žrtve nasilja. Mnoge žene ostaju u začaranim krugovima nasilja jer nisu osnažene, nemaju dovoljno resursa i znanja o tome kako mogu pristupiti svojim pravima i koristiti ih. Naš zadatak je im pružimo podršku i osnažimo ih da izađu iz situacije nasilja", saopšteno je iz SŽK.
Dodaju da ženama žrtvama porodičnog nasilja osim smještaja u sklonište, Sigurna ženska kuća pruža usluge psihološkog savjetovanja, instituta povjerljivog lica i kompletnu pravnu pomoć i zastupanje.
U kancelariji SŽK svakog radnog dana za žene žrtve nasilja dostupno je individualno savjetovanje u periodu od 9 do 16 časova, dok je SOS telefon klijentinjama dostupan 24 sata dnevno.
( Vijesti online )