PSŽ i Liverpul preživjeli "grupu smrti", Totenhemu bod dovoljan za osminu finala

Dortmund, Atletiko, Barselona, Totenhem, PSŽ, Liverpul, Porto i Šalke u osmini finala

138 pregleda0 komentar(a)
Pogodio protiv Zvezde: Edison Kavani

Pari sen Žermen i Liverpul preživjeli su "grupu smrti", Napoli nije uspio, epilog je takmičenja u grupi C.

Liverpul je u meču odluke pobijedio Napolitance 1:0, rezultatom koji im je i odgovarao za prolaz, dok je PSŽ slavio u Beogradu protiv Crvene zvezde 3:1.

"Sveci" kao pobjednici grupe čekaju ponedjeljak i žrijeb osmine finala.

Iz grupe B, među 16 najboljih ide Totenhem, a tragičari su fudbaleri Intera.

Totenhem je došao do boda na "Nou kampu" 1:1, golom Lukasa Moure u finišu meča, ali Inter nije mogao da pobijedi PSV na "Meaci", takođe 1:1.

Ranije su plasman u osminu finala izborili Borusija, Atletiko, Barselona, Porto i Šalke.

Tok mečeva

90+1. minut - PSŽ stiže do 4:1 protiv Zvezde. Kilijan Mbape.

85. minut - Totenhem stiže do 1:1 na "Nou kampu" - Lukas Moura. Sada Totenhem ide dalje, a Inter ispada.

74. minut - PSŽ vodi 3:1. Markinjoš na centaršut Di Marije. "Sveci" idu u osminu finala.

73. minut - Inter stiže do izjednačenja protiv PSV-a - 1:1. Naravno, Mauro Ikardi. "Nerazuri" su sada u osmini finala, jer Totenhem gubi od Barse.

56. minut - erupcija na "Marakani". Gobeljić je pogodio gol Bufona - Zvezda - PSŽ 1:2.

Poluvremena na svim utakmicama: PSŽ, Liverpul i Totenhem trenutno su u osmini finala Lige šampiona, ali ostalo je još 45 minuta nade za Inter, koji gubi od PSV-a, kao i Napoli, koji je u minusu na "Enfildu".

40. min - Nejmar se prošetao kroz Zvezdinu odbranu - 2:0 za PSŽ u Beogradu.

34. minut - Liverpul vodi protiv Napolija, golom Mohameda Salaha. "Redsi" imaju rezultat za osminu finala, Napoli je u ovom trenutku van LŠ...

13. minut - Inter - PSV 0:1. Greška Asamoe, gol Meksikanca Lozana.

10. minut - PSŽ vodi u Beogradu protiv Zvezde. Mbape je prohujao kroz odbranu Zvezde, Kavani lako završio akciju.

8. minut - dobra vijest za Inter. Barselona vodi protiv Totenhema 1:0. Osman Dembele, sve sam.

Počeli su mečevi.

Počinje rasplet u grupama B i C Lige šampiona.

U grupi B se traži putnik u osminu finala, između Totenhema i Intera.

U grupi C, otpašće jedna od tri velike ekipe - Liverpul, Napoli ili PSŽ.

Plasman među 16 najboljih izborili su Atletiko, Borusija, Barselona, Porto i Šalke.