Uhapšeni odbili poligraf: Kriju istinu o Medinu

“Pretraga terena je rađena i biće nastavljena, jer mi nemamo tačan podatak da li je živ ili mrtav. Za sada imamo dovoljno podataka da je Medin otet, a kada budemo imali druge dokaze, možemo govoriti i o drugom krivičnom djelu”

788 pregleda70 komentar(a)
Bogdan Milić, Foto: Filip Roganović
01.09.2016. 06:12h

Policija i tužilaštvo osumnjičili su Baranina Vladimira Ulamu (22) i Darka Mijovića (25) da su 8. jula oteli Petrovčanina Nemanju Medina (24).

Mijović je uhapšen juče u akciji barske i podgoričke policije, tokom koje su lisice na ruke stavljene i Cetinjanima Zoranu Muhadinoviću (44) i Marku Vujačiću zvanom Kubanac (45).

Njih dvojica i Cetinjanin Bogdan Milić (34), uhapšen početkom avgusta sa Ulamom, sumnjiče se za pomoć učiniocu nakon krivičnog djela.

Iz policije i tužilaštva nijesu mogli da odgovore da li je živ Medin, za kojim skoro dva mjeseca tragaju njegova porodica, prijatelji, policija, vojska...

Šef barske kriminalističke policije Ekan Jasavić na vanrednoj konferenciji za medije kazao je da će se potraga za Petrovčaninom nastaviti.

“Pretraga terena je rađena i biće nastavljena, jer mi nemamo tačan podatak da li je živ ili mrtav. Za sada imamo dovoljno podataka da je Medin otet, a kada budemo imali druge dokaze, možemo govoriti i o drugom krivičnom djelu”, kazao je Jasavić, odgovarajući na pitanja “Vijesti”.

Jasavić je kazao da bi se “moglo reći” da je utvrđen motiv otmice, ali da zbog istrage koja je u toku ne može saopštiti koji je motiv.

Rekao je da su sva petorica osumnjičenih odbili poligrafsko ispitivanje.

“Svima je ponuđen detektor laži i svi do jednog su odbili. Poligraf nije dokaz, ali jeste indicija”, pojasnio je Jasavić.

Dodao je da je barska policija od prijave nestanka Petrovčanina svakodnevno uzimala izjave od više desetina osoba, da su izuzeli snimke sa više nadzornih kamera, provjeravali telefonski saobraćaj, provjeravali da li je Medin prelazio državnu granicu od 1. januara do nestanka, ali i da li su je i koliko puta prelazile i još neke osobe.

“Pribavljene su i naredbe za listing i analizu telefonskih komunikacija za desetine SIM kartica i IMEI brojeva telefonskih aparata... Putem NCB Interpol Podgorica izvršene su i provjere za više lica koja su inostrani državljani”, kazao je Jasavić.

Tužiteljka Lepa Medenica kazala je da je nakon vještačenja i prikupljenih drugih dokaza, ocijenjeno da postoje osnovi sumnje da su Ulama i Mijović izvršili krivično djelo otmica.

Ona nije mogla da odgovori na pitanje “Vijesti” da li su u “meganu” Nemanje Medina, koji je pronađen zapaljen par dana nakon nestanka Petrovčanina, otkirveni DNK tragovi Ulame i Mijovića.

Baranin osumnjičen za otmicu Nemanje Medina bježao je crnogorskoj policiji gotovo mjesec, od kada je na osnovu listinga utvrdila da je Petrovčanin posljednji telefonski razgovor vodio sa njim.

Saslušan je u privim danima istrage i tada je tvrdio da se sa Medinom sreo na Virpazaru, te da mu je drug iz školskih klupa tražio da mu nabavi oružje, a nakon toga otišao u Nikšić.

Inspektorima je njegov iskaz bio sumnjiv, ali im Ulama nije bio dostupan kada su od njega tražili pojašnjene o tome šta se dogodilo 8. jula na Virpazaru. Uhapšen je početkom avgusta u kući Milića. Policija je tada pronašla i arsenal oružja.

Istražitelji tvrde da imaju dovoljno dokaza da su Ulami i Mijoviću, nakon otmice pomagala trojica Cetinjana.

Medin je nestao 8. jula oko 17 sati i 30 minuta, nakon što je iz Petrovca krenuo u pravcu Virpazara.

Bošković: Svi tragaju za Medinom

Šef Grupe za suzbijanje krvnih i seksualnih delikata u SKP-u Aleksandar Bošković kazao je da je u potragu za Medinom uključeno više organizacionih jedinica Uprave policije.

Objasnio je da su do sada više puta pretraživali teren u reonu Crmnice – Virpazara – Rijeke Crnojevića. “U pretrage terena uključeni su policijski službenici CB Bar, CB Budva, CB Podgorica i OB Cetinje, Avio – helihopterska jedinica MUP-a i pripadnici službi spašavanja,članovi porodice Medin i građani”,kazao je Bošković.

Dodao je da za Medinom tragaju Plovna jedinica i pripadnici Mornarice Vojske, te da su pomoć imali i od Nacionalnih parkova.