Bokeški forum: Sistematski devastiraju "Arsenal" radi nekretnina
Prema tvrdnjama te partije „ne treba previše ni ljudske ni sportske mudrosti da „Arsenal“ stane na noge, postane stabilan prvoligaš i igra i evropska fudbalska takmičenja“
Atraktivne lokacije glavnog i pomoćnog terena Fudbalskog kluba „Arsenal“, smještene u srcu Tivta, osnovni su razlog sistematskog uništavanja tog kluba – ocijenio je danas Bokeški Forum.
U saopštenju te partije navodi se da su te nekretnine „očigledno, već odavno zapale za oko nekome ko na njima želi da podigne velelepne zgrade i kojem postojanje kluba, koji je ne samo sportski nego i istorijski simbol Tivta smeta.“
Glavni i pomoćni stadion FK „Arsenal“ nalaze se na obodu velikog Gradskog parka, na prostoru između te zaštićene botaničke bašte i elitnog nautičkog centra Porto Montenegro. Planski, oba ova terena „pokrivena“ su Državnom studijom lokacije „Arsenal“ koju je Vlada Crne Gore do sada dva puta donosila po željama bivšeg vlasnika Porto Montenegra, kanadskog milijardera Pitera Manka. Po tom planskom dokumentu oba stadiona svrstana su u „površine za sport i rekreaciju“, a ostatak prostora oko njih tretiran je kao zelena zona, odnosno „površine za pejsažno uređenje javne namjene“.
„Mi u Bokeškom Forumu ne umijemo na drugačiji način da objasnimo to što niko ne radi ništa kako bi klub, slavne prošlosti izvukao iz živog blata u koji Arsenal iz dana u dan tone sve dublje. Dosadašnje polukvalifikovano rukovodstvo, niti nadležne institucije, nisu preduzele ama baš ni jedan korak kako bi nešto uradile. Ne postoji niti jedan valjani predlog, niti jedan kvalitetan projekat odgovornih koji bi pomogao izlasku iz krize“,saopštio je juče BF.
Prema tvrdnjama te partije „ne treba previše ni ljudske ni sportske mudrosti da „Arsenal“ stane na noge, postane stabilan prvoligaš i igra i evropska fudbalska takmičenja.“
„Tu u komšiluku je OFK „Grbalj“ u kojem tivatska djeca treniraju i bilježe uspjehe jer njihovi roditelji, što je potpuno razmljivo, ne žele da se njihovi mališani, kući vraćaju okrvavljenih ruku i nogu, jureći za loptom u nehumanim uslovima pomoćnog terena u gradskom parku. Ili, kotorski „Bokelj“ sa kojim su Tivćani do prije deceniju igrali derbije, a koji je ove godine svoj grad predstavio u Evropi“, ističe BF konstatujući da je „vrijeme da neko sposoban, sa jasnom vizijom, politički neostrašćen preuzme Arsenal“.
„U suprotnom najmanje će važno biti da li ovaj klub zovemo fudbalski ili nogometni, jer uopšte neće ni postojati. A mi ćemo se čuditi i učiti pravila kriketa, bejzbola ili ragbija koji će se igrati na nekom polajnčetu. Umjesto stadiona u Gradskom Parku dobićemo nekultivisanu građevinu modernih „građevinskih neimara“,- zaključuje se u saopštenju.
( Siniša Luković )