Bošnjačka stranka: Pozivnica upotpunjuje državni integritet

"Za Crnu Goru ovo predstavlja dostignuće i podstrek za dalju izgradnju institucija sistema i jačanje njihovog kapaciteta, kao i dalje reforme sistema odbrane i bezbijednosti i jačanje podrške javnosti i građana“, ocijenjeno je iz BS

3 komentar(a)
NATO, Foto: Shutterstock
02.12.2015. 09:49h

Pozivnica Crnoj Gori za NATO upotpunjuje državni integritet i znači punu reafirmaciju države na međunarodoj sceni, ocijenjeno je iz Bošnjačke stranke (BS).

Oni su čestitali građanima Crne Gore odluku da državi bude uručena pozivnica za učlanjenje u NATO savez.

"Smatramo da taj čin, kao najava učlanjenja u sjevernoatlanski savez, upotpunjuje državni integritet i znači punu reafirmaciju Crne Gore na međunarodoj sceni, što predstavlja jedan od temeljnih programskih zalaganja BS", kaže se u saopštenju te partije.

Oni su podsjetili da je BS od osnivanja jedan od strateških ciljeva bio učlanjenje Crne Gore u NATO.

"Za Crnu Goru ovo predstavlja dostignuće i podstrek za dalju izgradnju institucija sistema i jačanje njihovog kapaciteta, kao i dalje reforme sistema odbrane i bezbijednosti i jačanje podrške javnosti i građana“, ocijenjeno je iz BS.

Oni smatraju da će procesima daljih evro-atlantskih integracija Crna Gora postajati stabilnije i zdravije društvo, a čin pristupanja NATO savezu značiće, kako su kazali, novi sigurnosni okvir i veću šansu za privredni razvoj države.

Prema njihovim riječima, ulazak Crne Gore u NATO potvrda je njenog ispravnog puta od obnove nezavisnosti što predstavlja i podstrek za ostale države regiona koje su na putu evroatlanskih integracija.

"Pristupanje NATO savezu predstavlja doprinos stabilizaciji regiona i učvršćivanje onoga što je Crna Gora sačuvala u turbulentnim devedesetim godinama, prije svega unutrašnju stabilnosti i dobre međunacionalne odnose“, ocijenjeno je iz BS.

Ulazak u NATO, kako su naveli, značiće dodatni podstrek evropskim integracijama Crne Gore, kao i više mogućnosti za ostvarivanje demokratskih standarda, podizanje ljudskih i manjinskih prava na viši nivo, dalju izgradnju institucija kao i bolji ambijent za infrastrukturne projekte, privredna ulaganja i strane investicije.

"Očekujemo da će i oni koji zagovaraju ulazak Crne Gore u NATO i oni koji imaju rezerve prema tome na demokratski i civilizovan način zastupati svoje stavove, ali da će, u konačnom, formalna odluka o pristupanju biti donijeta u predstavničkom domu građana - Skupštini Crne Gore“, zaključili su iz BS.