Borimo se protiv jesenjih viroza

U novom 136. poklon dodatku Zdravlje, koji izlazi danas samo uz "Vijesti", pročitajte najbolje prirodne recepte za podizanje imuniteta i borbu protiv jesenjih viroza

84 pregleda0 komentar(a)
Zdravlje, Foto: Vijesti
13.09.2018. 06:09h

Problemi sa stomakom i grlom su obilježje jeseni, a uz pomoć prirode, bez antibiotika i ljekova, spriječite i liječite upale, kašalj, mučninu i dijareju. Saznajte koji su to čajevi i namirnice koje će vam podići imunitet da uživate u jeseni.

Pedijatar dr Marija Lakićević upozorava da je gojaznost teško oboljenje i mora se liječiti. Teško da postoji hronična bolest koja je podmukla kao višak kilograma. Nevolja je što se većina posljedica ne vidi dok se dijete goji, već se one dešavaju poslije višegodišnjeg opterećenja dječjeg organizma.

Jutarnja gimnastika je najdjelotvornija, kaže fizioterapeut Mladen Pelević. Da bi trening i u ovim, još uvijek toplim danima bio zdrav, uvijek savjetujemo odabir vježbi laganijeg intenziteta, dok bi trebalo da se izbjegavaju veći aerobni napori, kao što su trčanje i vožnja bicikla, bar tokom najtoplijeg dijela dana.

Psiholog Mladen Pelević otkriva zašto svađe nisu uvijek loše. Konflikti nastaju kao posljedica činjenice da različiti žive zajedno, upućeni jedni na druge. Ćutanje o stvarima koje nam smetaju samo da bismo izbjegli konflikt nije preporučljivo jer se onda nezadovoljstvo gomila, a problemi ostaju neriješeni. Nije dakle, toliko važno da li se i koliko svađamo, već na koji način to činimo

Pripremite kožu za jesen po savjetima dr Rajka Boričića. Manje sunca i gladniji dane svakako utiču na kožu, ali i samo godišnje doba koje je zapravo smirivanje. Ali, za kožu jesen je vrlo burno razdoblje kada se određeni kožni problemi razbuktavaju. Tome su vrlo često razlog vraćanje na svakodnevne radne i školske obaveze nakon godišnjeg odmora i školskih praznika koje su stresogene i djeluju na kožu.

Budite nam zdravi

Čitajte Vijesti