Boš će zaposliti 12.000 diplomaca
U toj kompaniji planiraju da, kako je saopšteno, tri od četiri nova zaposlena budi u oblasti inženjeringa, a izgledi su takođe povoljni i za ljude koji tek počinju profesionalnu karijeru
Kompanija Boš planira ove godine da zaposli 12 hiljada obučenih diplomaca širom svijeta.
U toj kompaniji planiraju da, kako je saopšteno, tri od četiri nova zaposlena budi u oblasti inženjeringa, a izgledi su takođe povoljni i za ljude koji tek počinju profesionalnu karijeru.
U Bošu smatraju da pored brojnih mogućnosti za mašinske i elektro inženjere, posebno su povoljne i šanse za diplomce sa IT znanjima.
"Povećavamo broj zaposlenih angažovanih na dizajnu i razvoju softvera. Kako se širi povezanost u svakom poslovnom sektoru, od Mobility Solutions do Industrial Technology, tako se povećava i značaj softvera", rekao je član upravnog odbora i direktor za odnose u industriji u kompaniji Robert Boš, Kristof Kebel.
On je dodao da će broj potrebnih radnika za projektovanje i razvoj softvera nastaviti da raste u budućnosti.
U Bošu su već zauzeti povezivanjem čitavih gradova i dovođenjem automobila na internet, kreiranjem pristupa kontrolnim sistemima za grijanje putem aplikacije i automatskom integrisanju svojih dobavljača u lancu snabdijevanja.
Ova kompanija je takođe povezala električne šporete i druge kućne aparate na internet. Kao rezultat toga, količina softvera i njegova kompleksnost u smislu razvoja i proizvodnje proizvoda, kao i za same proizvode i sisteme raste.
“Uzmite kočione sisteme za vozila u hitnim situacijama, na primjer. Koristeći radar ili video senzor, funkcija hitnog kočenja je u mogućnosti da detektuje da li u traci ispred postoji prepreka. Sistemski softver u samom djeliću sekunde procjenjuje informacije, a zatim aktivira naglo kočenje punom snagom, ukoliko je potrebno”, pojasnio je Kebel.
Boš je pripremljen za zahtjeve sa kojima se suočava u razvoju i proizvodnji proizvoda.
U saradnji sa univerzitetima u Sjedinjenim Američkim Državama, zaposleni u Paolo Altu u Kaliforniji, razvijaju softver za aplikacije uključujući automatsku vožnju. Tu je razvijen softver za Indego Connect robotsku kosilicu.
Robert Boš Inženjering i poslovna rješenja u Indiji takođe zapošljava veliki broj softverskih stručnjaka. Neki od njih su tako prilagodili softverske algoritme video kamere koja se koristi u kontroli kvaliteta na takav način da kamera može izvoditi ispitivanja poput ljudske mrežnjače.
U Bošu planiraju da do 2020. godine učešće žena na rukovodećim pozicijama povećaju na 20 odsto širom svijeta.
"Želimo više ženskih rukovodilaca, jer su mješovite liderske ekipe uspješnije", smatra Kübel.
On je dodao da iz tog razloga, Boš sprovodi politiku upravljanja različitosti širom svijeta, podstičući poštovanje heterogenosti i nestandardne staze u karijeri.
Iz ove kompanije su istakli da ulažu oko 190 miliona eura svake godine u dalju obuku i razvoj zaposlenih.
“Bosch nudi nekih 100 modela radnog vremena, od rada od kuće do zapošljavanja sa skraćenim radnim vremenom i dijeljenja posla”, kazao je Kebel koji vjeruje da je to ključ inovativne snage kompanije, a njene smjernice za fleksibilnu kulturu rada koja brine o porodici se primjenjuju širom svijeta i doprinose zadovoljstvu, produktivnosti i kreativnosti zaposlenih.
Zemlje sa najvećim potrebama za regrutovanjem obučenih diplomaca su Indija, koja planira oko 3,2 hiljade novozaposlenih, zatim Kina, koja planira 2,6 hiljada i Njemačka čiji planovi uključuju 1,2 hiljade novih radnika.
Firmu je 1886. u Štutgartu osnovao Robert Boš kao Radionicu za preciznu mehaniku i elektroniku.
Grupa Boš danas u svijetu ima vodeću poziciju u razvoju novih tehnologija i pružanju usluga. Prema preliminarnim podacima oko 290 hiljada zaposlenih je u prošloj godini ostvarilo promet od 48,9 milijardi eura.
( Mina Business )