Rudar pobjegao pratiocima, Sutjeska sve dalje od odbrane titule

Rudar, Foto: Vesko Belojević
11.03.2015. 17:23h

Rudar nezaustavljivo hita ka šampionskoj tituli, i zbog toga što najbliži pratioci ne prate korak Pljevljaka. Mladost je danas izgubila u Radanovićima, a Sutjeska nije mogla više od remija bez golova u Budvi protiv Mogrena.

Lider je na Kampu Fudbalskog saveza savladao barski Mornar 3:0. Pljevaljski tim do 16. trijumfa ove sezone došao je golovima Igora Ivanovića u 19. i 38, a u listu strijelaca upisao se i rezervista Vule Vujačić u 81. minutu.

"Kiša golova" je viđena na meču Grbalj - Mladost, a domaćin je slavio 5:4 i prekinuo seriju rivala od 15 uzastopnih prvenstvenih mečeva bez poraza.

Grbalj je do pobjede došao golovima Jukija Hande u 4, Petra Vukčevića u 6, Dragana Grivića u 29. i Ivana Jablana u 44. i 61. minutu. Pogotke za Mladost postigli su Miloš Đalac u 31, Ivan Vuković u 58. i Bogdana Milića u 65. i 84. iz penala.

Budućnost je u Kotoru savladala Bokelj 1:0, a pitanje pobjednika riješio je Milivoje Raičević u 19. minutu.

Lovćen je na Cetinju, golovima Milana Vušurovića u 27. i 75. minutu, savladao Berane 2:0.

Uspješni su bili i fudbaleri Zete, koji su u Golubovcima pobijedili Petrovac 2:0. Do pobjede došla je golovima Miljana Vlaisavljevića u 60. iz jednaesterca i Filipa Kukuličića u 69. minutu.

Vujović i dalje na čelu liste strijelaca

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 13 postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Sa dva gola manje na drugom mjestu je Admir Adrović (11), Bogdan Milić, Petar Orlandić i Luka Rotković postigli su po devet, a po osam Stevan Kovačević i Ivan Knežević.

Po jednom manje u listu strijelaca upisali su se Igor Ivanović, Žarko Grbović i Ivan Jablan, dok su Darko Nikač, Nedeljko Vlahović, Miloš Đalac i Miroje Jovanović po šest puta zatresli protivničku mrežu.

Po pet golova postigli Japanac Kohei Kato, Vule Vujačić, Benjamin Kacić, Draško Božović, Milan Vušurović, Luka Maraš i Miloš Nikezić.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Vladimir Jovović, Marko Šćepanović, Aleksandar Vujačić, Danilo Tomić, Luka Vujanović i Filip Kukuličić

Po tri gola postigli su Ivan Vuković, Milivoje Raičević, Marko Đurović, Milan Vušurović, Fukui Masato, Goran Burzanović, Aleksandar Šćekić, Nebojša Đalović, Branislav Janković, Riota Noma i Vasilije Jovović.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

Rezultati 21. kola

LOVĆEN - BERANE 2:0 (1:0)

Vušurović 2, 75.

RUDAR - MORNAR 3:0 (2:0) (Kamp Fudbalskog saveza Crne Gore)

Igor Ivanović 19, 38, Vujačić 81.

GRBALJ - MLADOST 5:4 (4:1)

Sanda 4, Vukčević 6, Grivić 29, Jablan 44, 61 - Đalac 37, Vuković 58, Milić 65, 84 (penal)

MOGREN - SUTJESKA 0:0

ZETA - PETROVAC 2:0 (0:0)