Rađenoviću, Tičiću i Petrićević produžen pritvor za 30 dana
Oni se terete da su učestvovali u nezakonitoj prodaji 27.000 kvadrata državne zemlje na brdu Košljun, iznad Budve
Vanraspravno vijeće Višeg suda produžilo je za 30 dana pritvor za savjetnika premijera Aleksandra Tičića, gradonačelniku Budve Lazaru Rađenoviću i bivšoj direktorici Prve banke Jelici Petričević.
Pritvor će trajati do 14. maja.
Informaciju je "Vijestima" potvrdila i portparol Višeg suda u Podgorici Aida Muzorović.
Nekadašnji menadžer Budve - Tičić, gradonačelnik te Opštine Lazar Rađenović i nekadašnja direktorica Prve banke Jelica Petričević, terete se da su učestvovali u nezakonitoj prodaji 27.000 kvadrata državne zemlje na brdu Košljun, iznad Budve.
Apelacioni sud prije dva dana potvrdio je rješenje Višeg suda o određivanju pritvora osumnjičenima. Osim budvanskih službenika, koji su bili dio opštinske komisije koja je prodavala 27.000 kvadrata na Košljunu, specijalna tužiteljka pozvala je na saslušanje i lidera budvanskog DPS Bora Lazovića, u koga je prst uperio direktor budvanske firme firmi SP Luna Vido Rađenović, optuživši ga da je uzeo novac...
Poslije saslušanja bivšeg gradonačelnika Rajka Kuljače, Ivanović je ekspresno u subotu pozvala i potpredsjednika DPS Svetozara Marovića, koji pojašnjavao svoje učešće u mutnom poslu.
Prema nezvaničnim informacijama, tužiteljki je ostalo da ispita nekoliko službenika Prve banke, ali i još nekoliko osoba čiji identitet još nije poznat.
Bojić: Ispitati rad tužilaštva u cjelini
Rad tužilaštva u cjelini treba ozbiljno ispitati zbog učestalog curenja informacija i činjenice da rješenja prvo dobijaju mediji, a onda advokati i stranke u postupku, smatra advokat Vladan Bojić, koji zastupa Rađenovića i Petričević.
On je kazao da još nije dobio rješenje Suda.
"Nijesam još dobio rješenje. Moj ’izvor’ po zakonu je sud, i ono što mi sud dostavi neposredno ili poštom, u skladu sa zakonom", kazao je Bojić agenciji Mina.
On je podsjetio na izjavu portparola Višeg suda da se mediji ne mogu upoznati sa rješenjem prije stranaka, odnosno njihovih branilaca i tužilaštva.
"Pritom ja kao branilac moje kolege, prinudno potpisujemo naredbu tužilaštva o tajnosti, i da ćemo u suprotnom biti krivično gonjeni ako bilo šta kažu", rekao je Bojić.
To, kako je naveo, ukazuje na veliki problem sa kojim se mora suočiti država, ako želi biti pravna, i na objektivnu opasnost koja je obuzela društvo.
"Zato se mora ispitati ova neuralgična tačka pravosuđa, konkretno – rad tužilaštva u cjelini", zaključio je Bojić.
( Komnen Radević )