Delibašiću tri mjeseca zatvora zbog nedozvoljenog držanja oružja
Delibašiću je donijeto i rješenje o produženju pritvora, koji mu je određen 17. jula ove godine “zbog opasnosti od bjekstva”
Beograđanin Miloš Delibašić (29), kojeg je srpska policija označila da je učestvovao u ljetošnjoj likvidaciji Pančevca u Budvi, osuđen je u sudu u Kotoru na tri mjeseca zatvora zbog nedozvoljenog držanja oružja.
Sudija kotorskog suda Danijela Samardžić objavila je juče presudu, ali se u sudnici nijesu pojavili osuđeni Delibašić, kao ni njegov advokat Predrag Đolović.
Delibašiću je donijeto i rješenje o produženju pritvora, koji mu je određen 17. jula ove godine “zbog opasnosti od bjekstva”.
U okviru istrage ubistva Pančevca Miloša Vidakovića policija je, 16. jula oko 16 časova, ispred zidina Starog grada u Budvi uhapsila Delibašića, kod kojeg je u peškiru pronađen pištolj.
Policija sumnja da je logistički isplanirao i osmislio likvidaciju Pančevca, te da su mu u tome pomogli Beograđani Miloš Vojinović i Siniša Novaković, koji su uhapšeni u Srbiji. Policija vjeruje da je hapšenjem Delibašića spriječila još jednu likvidaciju u Budvi, jer je ova grupa planirala da počini još jedan zločin.
Na završnom ročištu, 27. septembra ove godine, Delibašić je kazao da je “uništen od strane medija koji su ga prikazali kao monstruma”.
Delibašić je nedavno u Istražnom zatvoru pretukao pritvorenika Božidara Zekića, a prema nezvaničnim informacijama “Vijesti”, Zekiću je pomoć ukazivana čak i u Kliničkom centru u Podgorici, gdje su mu ljekari sanirali teške povrede“U posljednje vrijeme u medijima mi je na teret stavljano ubistvo Miloša Vidakovića i Nikole Bojovića, a da pri tom niko nije naveo činjenicu da sam deset dana prije ubistva Bojovića izašao iz pritvora u kojem sam proveo pet godina. Ne postoji nijedan dokaz da sam kod sebe imao tog dana u Budvi oružje, a iz iskaza policajaca saslušanih u svojstvu svjedoka, proizilazi da niko od njih pištolj nije vidio. Nelogično je da lice koje hapse zbog pištolja, a ne zbog Bojovića i Vidakovića, ne pretresaju na licu mjesta. U praksi je policije da lice pretresaju kako bi našli pištolj, nije im trebala dozvola tužioca, ni suda. Ne ulazim u to da li je to namještano”, kazao je Delibašić.
Njegov branilac, advokat Predrag Đolović, izjašnjavajući se o izvještaju Forenzičkog centra tvrdio je da je DNK Delibašića, pronađen na rebrastom dijelu pištolja, zapravo prenijet sa njegovog peškira.
On je objasnio da je Delibašić posjedovao pištolj, logično bi bilo da se na rukohvatu i na navlaci pištolja moraju naći njegovi tragovi, posebno imajući u vidu činjenicu da su policajci koji su ga hapsili rekli da je on naveo da se u pištolju nalazi metak u cijevi.
Tužilac Tanja Čolan-Deretić je na završnom ročištu istakla da je odbrana Delibašića tokom postupka pokušala da dokaže da mu “policija namješta”.
“Da je neko imao namjeru da mu namjesti, a sigurna sam da nije, ne bi samo taj dio izabrao nego bi valjda to bolje odradio, a do sada nijesam čula, niti pronašla da je policija u Budvi nekome nešto namjestila, pa sigurno nije ni Milošu Delibašiću", rekla je tužiteljka.
Samica zbog tuče sa cimerom
Beograđanin Miloš Delibašić pretukao je nedavno u Istražnom zatvoru pritvorenika Božidara Zekića. Prema nezvaničnim informacijama “Vijesti”, Zekiću je pomoć ukazivana čak i u Kliničkom centru u Podgorici, gdje su mu ljekari sanirali teške povrede.
Iz Zavoda za izvršenje krivičnih sankcija odgovorili su “Vijestima” da je u “incidentu i Delibašić zadobio lake tjelesne povrede”. Iz službe za odnose sa javnošću spuškog zatvora pojašnjeno je da su se njih dvojica posvađali 12. septembra u pritvorskoj sobi u kojoj su boravili.
“Načelnik Istražnog zatvora, na disciplinskom raportu, narednog dana izrekao je Delibašiću disciplinsku mjeru - usamljenja od 10 dana”, odgovorili su iz ZIKS-a.
Službenici obezbjeđenja spuškog zatvora više puta, rečeno je iz ZIKS-a, pretresali su Delibašića i sobu u kojoj on boravi. Zekiću se sudi zbog ubistva Veselina Vujadinovića, 22. jula 2012. godine u Spužu.
( Ivana Komnenić )