Crnogorci bi za milion eura trebalo da rade 130 godina - pod uslovom da žive od vazduha
Do prvog miliona, u regionu, najviše treba da rade makedonske porodice - čak 189 godina
List Economist je nedavno izračunao koliko je godina u različitim zemljama potrebno da čovjek radi da bi zaradio milion dolara. U Sjedinjenim Državama bi tako, da bi postali milioneri, prosječna porodica trebalo da radi 20 godina
U Danskoj bi za milion dolara prosječnoj porodici trebalo oko 30 godina, koliko bi otprilike trebalo i porodicama u Kanadi i Japanu. U Francuskoj, Njemačkoj i Velikoj Britaniji treba četrdesetak godina do prvog miliona, a u Italiji, Španiji i Izraelu blizu 50 godina.
U Portugalu je prosječnoj porodici potrebno skoro 90 godina da zaradi prvi milion dolara. Prosječne porodice u Čileu to ne mogu da urade za života, jer je za prvi milion dolara potrebno raditi blizu 160 godina.
U Crnoj Gori živi 21 multimilioner >>>
Budući da u svom istraživanju londonski Economist nije uopšte pomenuo balkansku regiju, balkanska Al Džazira je na osnovu metode Economista izračunala koliko bi prosječna porodica u našem regionu trebalo da radi da bi zaradila milion eura. Računica je izvedena pod uslovom da porodice ništa ne troše ni za hranu ni za struju, nego da žive od vazduha.
Tako bi prosječna porodica u Sloveniji, računajući da u svakoj trećoj rade dva člana, za milion eura trebalo da radi 60 godina. Prosječno hrvatsko domaćinstvo za tu magičnu cifru trebalo bi da radi 80 godina.
Crnogorci bi za milion eura trebalo da rade 130 godina, a Bosanci i Hercegovci čak 149 godina. U Srbiji bi to trajalo još duže, 158 godina. Ipak, 'rekorder' je Makedonija, gdje bi prosječnoj porodici trebalo čak 189 godina da zaradi milion eura, piše Danas.hr.
( Vijesti online )