Policija Luki Đuroviću vratila džip
Đurovićev džip, sa najvećim stepenom zaštite, tri mjeseca se nalazio na vještačenju u Forenzičkom centru u Danilovgradu
Crnogorska policija prošlog četvrtka vratila je kontroverznom Baraninu Luki Đuroviću skupocjeni džip “merecedes G 500”, koji su mu zbog provjera privremeno oduzeli u oktobru prošle godine.
Đurovićev džip, sa najvećim stepenom zaštite, tri mjeseca se nalazio na vještačenju u Forenzičkom centru u Danilovgradu, ali tokom ispitivanja nijesu nađeni nikakvi sumnjivi tragovi niti porijeklo.
“Privremeno oduzeto vozilo, shodno odredbama Zakonika o krivičnom postupku, vraćeno je vlasniku jer u toku tromjesečne provjere nijesu nađeni nikakvi sumnjivi rezultati. Zbog toga nije pokrenut krivični postupak, pa je automobil “mercedes”, registarskih oznaka “PG EH 443”, vraćen”, rečeno je “Vijestima” u Upravi policije.
Đurovićev džip je imao povećan stepen bezbjednosti kakvi se po posebnoj narudžbi prave za političare, ali i ljude od velike važnosti ili one, kojima je iz nekog razloga život ugrožen. Procjenjuje se da je vrijednost automobila oko 250.000 eura, jer su na njemu ugrađeni posebni sistemi zaštite.
Početkom oktobra službenici policije počeli su provjeru poslovanja firmi, kockarnica, kafića i hotela, koji su nalaze u vlasništvu Đurovića ali i drugog Baranina Armina Muše Osmanagića, koji se u policijskim krugovima pominju kao vođe dva jaka klana u tom gradu.
Inspektori su od Đurovića i njemu bliskih osoba, ali i Osmanagića, tražili na uvid poslovne knjige, ugovore ali i dokaze o porijeklu imovine, koju njih dvojica imaju na području Bara, Sutomora, Drobnog pijeska i u još nekim južnijim mjestima na crnogorskoj obali.
Policija još provjerava tu dokumentaciju.
Luka Đurović je bio na spisku od 36 osoba, koje je Tužilaštvo iz Rima u operaciji “šah-mat” tokom 2010. godine sumnjičilo za šverc 87 kilograma kokaina. Tokom akcije hapšenja on nije nađen u stanu, a nešto kasnije protiv njega je u Italiji obustavljen postupak.
Đurović je godinama živio na relaciji Bar - Madrid - Beograd, a u protekle tri godine u medijima je pominjan kao osoba koja, navodno, ima veze sa brojnim likvidacijama u regionu.
Pominjano je da je sve to radio, navodno, po nalogu Luke Bojovića, čiji je bio istureni vođa zadužen za Crnu Goru.
0 Luki Đuroviću je 2010. godine javno govorio i sada pokojni Baranin Danilo Radonjić, koji je u medijima tvrdio da je on posljednji vidio njegovog sina Slobodana, koji je nestao tog ljeta. Slobodan Radonjić nikada nije nađen, a njegov otac i Podgoričanin Dženan Ramović ubijeni su prošle godine u Zemunu.
Luka Đurović hapšen je ljetos u Hrvatskoj sa nekoliko lažnih pasoša, a nakon jednomjesečnog pritvora, početkom avgusta pušten je na slobodu, nakon čega se vratio u Bar, gdje se i sada nalazi.
Privremeno oduzeti džip, shodno odredbama Zakonika o krivičnom postupku, vraćen je Đuroviću jer u toku tromjesečne provjere nijesu nađeni nikakvi sumnjivi rezultati
( Biljana Nikolić )