Orao koji napada dijete je 3D animacija
Tri studenta odsjeka za 3D animaciju objašnjavaju da su “i orao i dijete naknadno ubačeni u film”
Šokantan video-snimak na kome se vidi kako se orao obrušava na zemlju i u kandžama odnosi i onda ispušta bebu u parku u Montrealu odgledan je 1,2 miliona puta. Napad životinje se, ipak, nije dogodio.
Mnogi koji su odgledali snimak primijetili su izvjesne nedosljednosti
Tri studenta odsjeka za 3D animaciju i digitalni dizajn u Centra NAD u Montrealu objašnjavaju da su “i orao i dijete stvoreni pomoću 3D animacije i naknadno ubačeni u film”.
Centar NAD odaje priznanje studentima Normanu Ašambou, Loiku Mirou i Feliksu Marki-Pulenu za vještinu u poslom kojim se bave.
Krilo orla postaje providno
Stručnjaci Storyfulla ukazuju na dokaze lažiranja, recimo na to da sjenka orla ne odgovara ptici.
Na samom snimku, niko od prisutnih u parku ne pokazuje prema ptici, niti se uzbuđuje
U “Nju stejtsmenu”, Aleks Hern ističe da u jednom kadru od nekoliko sekundi krilo orla postaje providno. A zatim, “kretanje djeteta postaje malo čudno kada ga orao ispusti: dijete nastavlja da se kreće naviše, a taj uspon se čak ubrzava prije konačnog pada”.
Mnogi koji su odgledali snimak primijetili su izvjesne nedosljednosti. Recimo, začudilo ih je što u medijima nije bilo nijedne vijesti o šokantnom događaju.
Na samom snimku, niko od prisutnih u parku ne pokazuje prema ptici, niti se uzbuđuje. Osim toga, ljudi kažu da se orlovi ne viđaju u tako velikom gradu kao što je Montreal i da bi prije “incidenta” u parku svakako bio primijećen i snimljen.
U anketi “Hafington posta”, 52 odsto čitaoca je reklo da ne vjeruje u autentičnost snimka.
Galerija
( Vijesti online )