Ultimatum: Muzika do jedan ili katanac na lokale
Ministarstvu turizma žalilo se pet najpopularnijih otvorenih šankova na budvanskom šetalištu, „Trokadero“, „Majami“, Ambijent“, „Rafaelo“ i „Maltez“
Vlasnici pet najpopularnijih otvorenih šankova na budvanskom šetalištu, „Trokadero“, „Majami“, Ambijent“, „Rafaelo“ i „Maltez“, pozvali su Ministarstvo turizma i Opštinu Budva da im omoguće emitovanje muzike do jedan sat poslije ponoći, kao i prethodnih sezona, jer će u suprotnom, kako su kazali, biti prinuđeni da ih zatvore.
Opštini je prije dvije sedmice dostavljena peticija ugostitelja i trgovačkih radnika Starog grada, u kojoj se takođe traži produženje emitovanja muzike za jedan sat. I oni su istakli da će biti prinuđeni da organizuju štrajk i zatvore svoje lokale.
Svi znaju da je riječ o lokalima koji isključivo rade u noćnim satima.Vlasnici otvorenih šankova na šetalištu, koji su, tvrde, godinama unazad nosioci glavnog provoda među mladima, najviše su, kažu pogođeni novim zakonskim rješenjima, kojima se dozvoljava emitovanje muzike na otvorenom do ponoći.
“Nemamo razloga da otvaramo. Pitamo se kako ćemo da plaćamo sve dažbine. Samo za zakup sa ’Morskim dobrom’ i ugovor o odvozu smeća po lokalu za sezonu iznose od 20 do 30 hiljada eura. A gdje su ostali troškovi. Svi znaju da je riječ o lokalima koji isključivo rade u noćnim satima. Znači, mi lokale otvaramo oko 22 časa, prvi gosti dolaze tek poslije 23 časa, faktički imamo na raspolaganju samo jedan sat za rad. Pitamo da li je to dovoljno da isplatimo sve naše obaveze i prema državi i našim zaposlenim, a zna se da tokom ljeta upošljavamo veliki broj radnika, koji godinama izdržavaju porodice zahvaljujući ovom poslu”, kazali su ugostitelji.
Oni su revoltirani činjenicom da je baš taj vid noćnog provoda gotovo deceniju i po zaštitini znak Budve i da gosti u Budvu dolaze upravo zato što znaju da su otvoreni šankovi mjesto odlične zabave.
Opširnije u štampanom izdanju
( Vuk Lajović )