Privlačnost raste sa "debljinom" novčanika

Prema njegovim riječima, zaključci istraživanja su da fizička spoljašnjost nije "ništa strašno" i lako se kompenzuje. Međutim, istraživači ipak savjetuju - lakše je jednostavno skinuti nekoliko kilograma.

97 pregleda0 komentar(a)
16.10.2011. 13:28h

Nauka je potvrdila ono što se odavno zna: i muškarci i žene vole zgodne, mršave i bogate partnere. Manje privlačni muškarci u stanju su da nedostatke "nadoknade" novcem, a žene - obrazovanjem.

Atraktivne žene ne mare toliko za spoljni izgled i previše kilograma njihovih partnera, sve dok su njihovi novčanici "podeblji", pokazali su rezultati jednog novog istraživanja. Kako piše "Njujork post", istraživači Kolumbija Univerziteta sačinili su matematičku formulu uz pomoć koje se može izračunati u kojoj mjeri su žene i muškarci spremni na kompromis pri izboru partnera ako se uzme u obzir, na primjer, spoljni izgled i finansijsko stanje.

Prema ekonomisti Pjeru Andreu Čaporiju, usamljeni ljudi koji traže partnere biraju ih na osnovu dvije osobine - fizičke i socijalno-ekonomske privlačnosti. Ostali faktori, poput smisla za humor i dobre duše igraju manju ulogu, zaključili su Čapori i njegovi saradnici na osnovu analize podataka dobijenih od 667 američkih parova.

Po istraživanju ove "očigledne" stvari, i muškarci i žene preferiraju zgodne, mršavije i bogate partnere. Međutim, manje privlačni muškarci u stanju su da to "nadoknade" novcem, a žene - obrazovanjem.

Po "Čaporijevoj formuli" u kojoj se upotrebljava "indeks tjelesne mase" (koji se dobija dijeljenjem težine sa visinom), da bi se našla privlačna partnerka, sa svakim povećanjem za 10 odsto tjelesne mase, muškarac mora da poveća godišnji prihod za dva odsto.

"Muškarac visok 180 santimetara, težak 80 kilograma sa 100.000 dolara godišnjeg prihoda treba da počne da zarađuje 2.000 dolara više, ukoliko dobije približno devet kilograma težine.

Ukoliko se, pak, žena od 170 santimetara i teška 65 kolograma, ugoji za tri kilograma, treba da se odškoluje još godinu dana da bi dobila kfalifikaciju i ostala privlačna", objašnjava Čapori.

Prema njegovim riječima, zaključci istraživanja su da fizička spoljašnjost nije "ništa strašno" i lako se kompenzuje. Međutim, istraživači ipak savjetuju - lakše je jednostavno skinuti nekoliko kilograma.

"Jednostavnije je promijeniti indeks tjelesne mase nego zaradu ili nivo obrazovanja", zaključio je Čapori, a prenosi njujorški list.