Poraz od Ferencvaroša, Budućnost druga u Budimpešti

Izabranice Dragana Adžića poražene su danas popodne od mađarskog Ferencvaroša 35:31 (21:17), u meču koji je odlučivao o pobjedniku turnira.

ŽRK Budućnost, Foto: Www.handball.hu
21.08.2011. 15:57h

Rukometašice Budućnosti osvojile su drugo mjesto na međunarodnom turniru u Budimpešti "Sabela kup" - izabranice Dragana Adžića poražene su danas popodne od mađarskog Ferencvaroša 35:31 (21:17), u meču koji je odlučivao o pobjedniku turnira.

Ferencvaroš je prvi sa sve tri pobjede, dok je Budućnost pored ovog poraza upisala pobjede protiv španskog Ićaka (27:25), vicešampiona Evrope, te mađarskog Debrecina (32:28).

Budućnost je do sredine nastavka meča uspjela da nadoknadi zaostatak s poluvremena, da izjednači na 26:26 (44. minut), ali je domaćin do kraja meča stigao do pobjede, i zbog manjeg broja isključenja.

Interesantno, upravo kod 26:26 domaće sudije su u roku od 30 sekundi isključile tri igračice Budućnosti. Na terenu su u jednom trenutku ostale jedino Ana Radović, Bojana Popović i Katarina Bulatović, a Podgoričanke su za dva minuta primile samo jedan gol, i to iz sedmerca...

Treće mjesto pripalo je Ićaku, koji je u posljednjem meču turnira savladao Debrecin 28:26 (11:13).

Ferencvaroš - Budućnost 35:31 (21:17)

Budimpešta - Gradska dvorana: Gledalaca: 300. Sudije: Herzeg i Sudi (obojica iz Mađarske). Sedmerci: Ferencvaroš 7 (6), Budućnost 5 (3). Isključenja. Ferencvaroš 12, Budućnost 22 minuta.

Ferencvaroš: Začik, Cifra 1, Sarka, Živković 13 (6), Suzanski 5, Sadvari 1, Abramović (devet odbrana i sedmerac), Daki, Kovašic 7, Budai, Lukas, Tomori 4, Pastrovic (pet odbrana i sedmerac), Samoranski 4, Suh, Kovač.

Budućnost: Miljanić 6, Đokić 4, Radović 2, A. Bulatović, Nikolić, Savić, Voltering (12 odbrana i sedmerac), Popović 8 (1), Tacalie, Božović, Barjaktarović (dvije odbrane), Vukčević, K. Bulatović 4 (1), Cvijić 4, Mehmedović, Števin, Knežević 3.