Hrkanje utiče na sklad u porodici

Okretanje tu ne pomaže, čak ni čepići za uši. Na kraju ćete preći u drugu sobu. U Britaniji osmislili program po ugledu na vojsku.

73 pregleda0 komentar(a)
12.01.2011. 15:18h

Nešto ste čuli ili pročitali u novinama o tako da prekinete hrkanje, ali ništa ne pomaže. Noću ne možete da zatvorite oči, čak ni sa čepićima za uši, po danu ste iscrpljeni.

Spavanje u odvojenim prostorijama čini se da je praktično rešenje, ali nije uvijek moguće. Ko ima sobu viška? Ne možete spavati na kauču godinama. Ako želite da popričate sa njim, jedino što dobijete ponekad je tragikomičan odgovor. Vaš partner vas ujutro pita: "Zašto si me noćas budila?" ili "Ja hrkao? Ne mislim tako, vjerovatno si sanjala "

Hrkanje je široko rasprostranjeno. Prema istraživanju ,,Euriska" potvrđeno je da 41% stanovništva (u iznosu od 19,6 miliona ljudi) hrče ili priznaje da hrče, a 13 miliona, (27%) su žrtve koje su primorane da trpe zvučne torture. Drugim riječima: nema kuće u Italiji koja nema bar jednu osobu koja hrče.

Hrkanje je respiratorni problem koji se može riješiti, ili barem smanjiti kroz odgovarajuću edukaciju o disanju i drugačiji način života. Gubitak težine i zabrana alkohola i pušenja može pomoći. Vaš partner može reći :"Ne želim da držim dijetu. Onoliko koliko dijeta može da napravi štete, nekoliko piva ne može. Ti ne možeš da staviš čepiće u uši?"

U Velikoj Britaniji zbog hrkanja možete završiti u vojnom kampu. Upravo tako. Projekat, za sada u eksperimentalnoj fazi, će početi u blizini Birmingema sa šestoro ljudi (izabranih od preko 200 prijava)

Cigarete i alkohol biće zabranjeni. Mnogi će biti podvrgnuti strogoj dijeti i planirano je da imaju neku vrstu "zastavnika" spremnih za inspekciju prtljaga i ormara. Biće održani sastanci sa nutricionistima, fitnes ekspertima i specijalistima za disanje.