Zoran Sekulić izgubio proces koji je pokrenuo protiv "Vijesti"
U odbrani je istaknuto da je izdavač “Vijesti” postupao u svemu u skladu sa Zakonom o medijima i Kodeksom novinara CG
Sudija podgoričkog Osnovnog suda Radonja Radonjić odbio je kao neosnovan tužbeni zahtjev izvršnog direktora Agencije za telekomunikacije Zorana Sekulića koji je tražio da mu izdavač “Vijesti” Daily press i raniji glavni urednik Ljubiša Mitrović, isplate 20.000 eura, "zbog pretrpljenih duševnih bolova, povrede časti i ugleda solidarno isplate 20.000 eura".
Sekulić je tražio da mu, osim novinske kuće, novac solidarno isplate i glavni inspektor za telekomunikacije Stojana Blagojevića i njegov zamjenik Novo Vujičić
Sudija Radonjić odbio je i protivtužbeni zahtjev Vujičića i Blagojevića da im Sekulić isplati po jedan euro zbog povrede časti i ugleda.
Sekulić je u tužbi naveo da su tuženi, kršenjem pretpostavke nevinosti, “u otvorenom medijskom progonu, na grub način povrijedili čast i ugled tužioca, objavljujući novinske članke u nezavisnom dnevniku “Vijesti”.
Smetale mu "insinuacije"
Sekulić se obratio sudu zbog teksta u "Vijestima" od 27. juna 2007. godine u kome je, između ostalog, pisalo:
”Sekulić je uprkos rješenju tadašnjeg Ministarstva ekonomije da licenca za postojeće operatere važi do deset godina i košta najmanje dva miliona eura, raspisao tender za licencu za treću generaciju mobilne telefonije i produžio rok na petnaest godina, Ministarstvo ekonomije, prema dokumentaciji u koju su »Vijesti« imale uvid tražilo je da se greška u tenderu ispravi. To nije urađeno, pa su dva postojeća operatera T-mobile i ProMonte, kao i treći MTEL, početkom maja dobili licencu na petnaest godina”.
Sekulić smatra da su Daily press i Mitrović na taj način “otvorili prostor za insinuacije o višemjesečnoj policijskoj istrazi oko tendera, licenci i tome kako je Ministarstvo tražilo da se greška ispravi, iako je ispravka obezbijeđena u eventualnom upravnom sporu, kojeg u konkretnom slučaju nije bilo”.
Prošireno područje progona...
Sekulić smatra da su mu duševni bolovi nanešeni i tekstom “Goran Rakočević umjesto Sekulića”, te da su kasnijim tekstovima Blagojević i Vujičić, koji su bili sagovornici autora tekstova “proširili njegov progon”.
U odbrani je istaknuto da je izdavač “Vijesti” postupao u svemu u skladu sa Zakonom o medijima i Kodeksom novinara CG, jer je u spornim tekstovima iznio istinite, potpune i za javnost bitne informacije.
Iz spisa predmeta suda utvrđeno je da je protiv tužioca 24.10.2007. godine pokrenut krivični postupak, zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo zloupotreba službenog položaja koji je obustavljen 26.02.2008. godine zbog odustanka nadležnog tužioca od daljeg krivičnog gonjenja.