AudioStorm stigao do brojke od dvjesta izdanja
Podgorički DJ i producent planira da jubilej na koji je ponosan obilježi best of izdanjem
Podgoričanin Ognjen Vuković, poznatiji pod pseudonimom AudioStorm, već dugo važi za jednog od najvrednijih DJ-eva i producenata u Crnoj Gori, a to je sad i potvrdio jubilejom kakvim se malo ko može pohvaliti i šire od granica naše zemlje. On je objavio svoje 200. izdanje u karijeri, EP pod nazivom “The Resurrection”.
Da je stigao do brojke kojom se može ponositi Vuković je shvatio tek kad je na platformi Beatport pogledao svoj profil po izlasku novog izdanja.
“Prvi osjećaj je bio najbliži nekoj blagoj nevjerici i čuđenju, a nakon toga ravnodušnost, s obzirom na to koliko radim da mi je to normalno. Onda ide i konačni osjećaj ponosa i zadovoljstva, satisfakcije koji govori da je cifra od 200 zvaničnih izdanja, gdje ne spadaju kompilacije koje bi tu cifru samo uvećale, jako ozbiljna i za mnogo poznatije producente”, prenio je u razgovoru sa “Vijestima” podgorički muzičar.
On je objasnio da u navedenih 200 spadaju sva njegova izdanja - albumi, EP-evi i remiksi koje je uradio tokom posljednjih osam godina koliko je diskografski aktivan.
Kako i dolikuje, AudioStorm ima u planu da ovaj jubilej obilježi po dogovoru sa izdavačima
“Vidjećemo da objavimo neki best of album. Što se tiče najboljih izdanja na koja sam najviše ponosan, bilo ih je prilično. Recimo dva - sa Kataneovog Sudbeata i sa Bonzaija, su bila u top pet na svijetu čak mjesec dana. I jedno bi bilo uspijeh, a ja sam imao dva”, ističe podgorički muzičar.
Njegov novi EP izlazi za poznatu belgijsku etiketu Bonzai sa kojom Vuković već duže vrijeme sarađuje, a može se kupiti na Beatportu za sedam i po dolara (6,83 eura).
“Nema na EP-u ničega što se već ne prepoznaje u mojim trakama, mada je naslovna stvar ‘The Resurrection’ već jako dobro prošla, jer je dobila podršku od Nika Vorena i Džona Digvida”, istakao je on. Jubilej do kojeg je stigao podgoričkom muzičaru poznatom po progresiv zvuku daće vjetar u leđa nakon što je doživio hakerski napad koji je uticao na njegov rad.
“Jako me poremetilo, već mjesec dana ne mogu da nađem rješenje. U pitanju je klasična otmica intelektualne svojine, virus koji je enkriptovao sve moje podatke u sistemu i za njegovu dekripciju (otključavanje) hakeri traže oko hiljadu dolara. I da im se plati, ne postoje garancije da će se podaci vratiti. Ali idemo dalje. Mislim da ću se vratiti sa novom kreativnom energijom, jer ne pada mi na pamet da sada stanem kad sam već nešto postigao”, poručio je AudioStorm.
( Stefan Strugar )