"Prljava" pobjeda Liverpula, Lester nastavio niz, Emeri pred otkazom

3087 pregleda0 komentar(a)
Slavlje Liverpula, Foto: Reuters

Liverpul je ostvario "prljavu" pobjedu u Londonu nad Kristal Palasom, ali i takve pobjede vode ka cilju.

Lider je slavio 2:1, u meču u kome je lako mogao da ostane i bez boda.

Sadio Mane je u 49. minutu doveo "redse" u vođstvo, da bi Vilfrid Zaha poravnao u 82.

Tri minuta kasnije, nakon kornera i iz gužve pred golom domaćina, za pobjedu je pogodio Roberto Firmino.

Još jedan šamar doživio je Arsenal, koji je na svom terenu jedva izbjegao poraz od Sautemptona - 2:2.

"Sveci" su u London došli sa samo jednim remijem u posljednjih sedam kola (u tom periodu su izgubili od Lestera 9:0), ali sa neubjedljivim "tobdžijama" može svako - pet kola su bez pobjede, od mogućih 15 osvojili su tri boda.

Gosti su vodili 1:0 i 2:1, a konačnih 2:2 postavio je drugim golom Aleksandar Lakazet u šestom minutu nadoknade.

Teško, međutim, da će spriječiti epilog krize na "Emirejtsu" i skori rastanak sa Unaijem Emerijem.

Lester, s druge strane, gazi redom - 2:0 u Brajtonu, pogocima Ajozea Peresa i Džejmija Vardija.

Totenhem je slavio nad Vest Hemom na Murinjovom debiju, a na strani su pobijedili i Vulverhempton, Norič i Barnli.