Vatromet na "Enfildu": Het-trik Salaha, Liverpul jedva izašao na kraj sa Lidsom

Goleada - "redsi" savladali novog premijerligaša 4:3

14441 pregleda0 komentar(a)

Lids je pobrao simpatije na povratku u Premijer ligu, ali i ostavio utisak ekipe koja u svakom trenutku može da primi gol.

Protiv Liverpula je igra spuštenog garda kažnjena, pa timu Marsela Bjelse na "Enfildu" ništa nije donijelo ni to što je postigao tri gola, što se tri puta vraćao u igru i imao bod u džepu sve do 88. minuta.

Na kraju - "redsi" su slavili 4:3, uz het-trik Mohameda Salaha koji je dva pogotka postigao iz penala.

Aktuelni šampion je rano poveo golom Salaha sa bijele tačke, poravnao je Džek Herison nakon majstorskog prodora, a do poluvremena se mreža tresla još tri puta.

Dva Lidsova, te jednom sastava Jirgena Klopa nakon velike greške indisponiranog Virdžila van Dajka.

Lids je posljednji put poravnao u 66. minutu preko Mateuša Kliha, a onda je novi napadač Rodrigo naivno skrivio penal nad Fabinjom i "pogurao" Liverpul ka trijumfu.