Firmino srušio Totenhem u 90. minutu, Liverpul prvi na tabeli

Totenhem je u derbiju po zrelim šansama zaslužio barem bod, ali je u 90. minutu proradio šampionski gen Liverpula - Firmino je glavom nakon kornera pogodio za 2:1 i prvo mjesto

8369 pregleda2 komentar(a)
Firmino postiže gol u 90. minutu, Foto: Reuters

Šampion je ponovo lider - Liverpul je u derbiju dosadašnjeg dijela sezone Premijer lige savladao Totenhem (2:1) i preoteo mu prvo mjesto.

Gol odluke u sjajnom derbiju postigao je Bobi Firmino, glavom nakon kornera Robertsona u 90. minutu.

"Redsi" su bolje otvorili meč i poveli su preko Salaha u 26. minutu. Srećan gol domaćina, jer je lopta nakon udarca Egipćanina zakačila Aldervirelda i u visokom luku preletjela Ljorisa.

Odgovor Totenhema bio je munjevit - Son je već u 33. minutu na asistenciju Lo Selsa izjednačio na 1:1.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme i imali su tri dobre šanse da preokrenu.

Dvije je imao Holanđanin Bergvajn, a najveću u 63. minutu, kada je izašao sam na Alisona i pogodio stativu.

Liverpul je do kraja napravio pritisak, nije imao većih šansi, osim udarca Manea, a na kraju je rivala "ranio" iz prekida.

Iako je domaćin imao veći posjed, više udaraca na gol, Totenhem je zbog šansi koje je imao u drugom poluvremenu zaslužio da grad Bitsla napusti neporažen.

Ali, šampionski gen proradio je kada je najvažnije - u 90. minutu.

Liverpul ima tri boda više od drugoplasiranog Totenhema, četiri od Sautemptona i Lestera, pet od Evrtona, šest od Čelsija...

Ako tim Jirgena Klopa odbrani titulu, datum 16. decembar 2020. mogao bi da bude označen kao prelomna tačka...

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Vest Hem i Kristal Palas igrali su 1:1 - poveli su "orlovi" golom Bentekea u 34. minutu, "čekićari" izjednačili preko Halera u 55.

U sudaru timova iz donjeg dijela tabele, nije bilo golova - Fulam i Brajton igrali su 0:0.

Ranije danas Everton je u gostima pobijedio Lester sa 2:0, Arsenal je kod kuće osvojio bod protiv Sautemptona (1:1), a Lids u goleadi savladao Njukasl (5:2).