Solnok prejak za Primorac

Tim Sandra Sukna poražen u Budvi rezultatom 18:8

5321 pregleda0 komentar(a)

Solnok je bio preveliki zalogaj za mladu ekipu Primorca.

Mađari su slavili u Budvi 18:8 u prvom meču osmine finala Evrokupa i nema dileme - biće učesnici četvrtfinala takmičenja u kojem su jedan od favorita za trofej.

Kotorani jednostavno nisu imali šansi, iako su dobro otvorili meč i poveli 1:0 preko reprezentativca Dušana Matkovića.

Nakon toga, ipak, nisu imali odgovor na klasu, ozbiljnost i agresivnost mađarske ekipe koja je iz minuta u minut uvećavala prednost, već na poluvremenu imala sigurnih 8:3...

Primorac skoro 12 minuta nije ni mogao do gola, sve dok se nije u finišu treće četvrtine upisao Vuk Drašković kada je zatresao mrežu za 12:4...

Ešvort Molten je bio trostruki strijelac za Primorac, po jednom su pogađali Matković, Drašković, Aljoša Mačić, Marko Gopčević i Miroslav Perković.

Kod gostiju, Filip Filipović i Radomir Drašković su postigli po četiri pogotka, jedan manje je upisao Duško Pijetlović.

Revanš je u Mađarskoj 6. marta.

PRIMORAC - SOLNOK 8:18 (2:4, 1:4, 1:5, 4:5)

Budva - Bazen „Dragan Trifunović“. Sudije: Tioco (Hrvatska), Bjanko (Italija). Igrač više: Primorac 8 (2), Solnok 8 (6). Peterci: Solnok 1 (1).

Primorac: Kralj, Drašković 1, Vukasović, Gopčević 1, Mačić 1, Molten 3, Adžić, Sekulić, Perković 1, Da Silva, Matković 1, Stanojević, Isljamović (sedam odbrana).

Solnok: V. Nađ (11 odbrana), Anđal 1, Segalmi 3, Šmolc, A. Nađ 1, Pijetlović 3, Janšik, Kovač 1, Konarik 1, Filipović 4, Drašović 4, Teleki, Banjai.