De Hea izjednačio rekord Premijer lige

David De Hea, Foto: Beta-AP
03.12.2017. 08:20h

Golman Mančester Junajteda David de Hea izjednačio je rekord Premijer lige po broju odbrana na jednoj utakmici Premijer lige, prenosi B92.

Mančester je pobijedio Arsenala sa 3:1, a španski golman je na golu "Crvenih đavola" imao dosta posla.

On se sa 14 odbrana izjednačio sa Timom Krulom i Vitom Manoneom kao jedinim čuvarima mreže koji su u posljednjih 14 godina uspjeli da odbrane toliko lopti za jedan meč.

De Hea nije branio samo Lakazetu, Sančesu i ostatku "Tobdžija" već je pred poluvrijeme morao da reaguje i kada je Lukaku mogao da pošalje loptu u svoju mrežu.

Tim Krul je za Njukasl 2013. imao isti broj odbrana protiv Totenhema, a Vito Manone je aprila 2014. za Sanderlend protiv Čelsija odbranio takođe 14 udaraca ka golu.

Ovi podaci se odnose na posljednjih 14 godina, jer se od tada mjeri učinak golmana.