Baranka promovisala djela u Beogradu: Performans o intertekstualnosti
"Dugujem veliku zahvalnost producentu Pavlu Kneževiću koji je prepoznao ono što radim i omogućio da se moja poezija predstavi na teatarski način”, rekla je “Vijestima” Milošević nakon promocije
Mlada barska književnica Slavica Milošević održala je ove nedjelje u Beogradu neuobičajenu promociju svojih knjiga. Njenih pet autorskih djela - “Neka me utješi nebo”, “Sve je rečeno, Ameli”, '”Ti, Ja i Prever”, “Kad karijatide plaču” i najnovije “Kajanje za ponijeti” predstavio je festival umjetnosti “Belgrade art show” u Jazz baru “Sinatra” na Dorćolu, a ovo multimedijalno veče bilo je svojevrsni performans u kojem su puna tri i po sata bili prepleteni poezija, ples i gluma.
“'Belgrade Art Show' promocija knjiga je unikatna po pitanju predstavljanja književnih djela autora, jer publici prezentuje bogat umjetnički program.” Ti, Ja i Prever” su izveli glumci Škole mjuzikla “Eudven”, dok sam u “Kajanju za ponijeti” i ja glumila pored Đorđa Jankovića i Katarine Ljotić. Sve je bilo preko očekivanja, u publici je bilo više od 150 posjetilaca kojima sam još govorila o intertekstualnosti, kolažiranju i mikroesejima u mojim knjigama. Dugujem veliku zahvalnost producentu Pavlu Kneževiću koji je prepoznao ono što radim i omogućio da se moja poezija predstavi na teatarski način”, rekla je “Vijestima” Milošević nakon promocije.
Na beogradskoj promociji, publika je tokom večeri imala prilike da uživa još i u modnoj reviji i izložbi slika, koji takođe krase promocije Belgrade Art Show performansa.
Slavica Milošević je svoju poeziju ljetos predstavila crnogorskoj književnoj publici prvo na jubilarnom XXX Barskom ljetopisu, a potom na poetskim večerima u Petrovcu, Budvi, i opet u Baru krajem avgusta u Dvorcu kralja Nikole.
Milošević piše blogove za prestižne izraelske medije “Jerusalem Post” i “Times of Israel”, te za beogradski kulturno-umjetnički magazin “Puls”. Učestvovala je i na ovogodišnjem Međunarodnom sajmu knjiga u Beogradu, a prema navodima kritike, njen literarni opus karakterišu esejistika, poezija u prozi, poezija, mikro eseji, kolažiranje i intertekstualnost.
( Radomir Petrić )