Osmajićeva stvar: On je ipak samo dijete kome su potrebni pomoć i briga
U tekstu "Osmajićeva stvar", novinar dnevnika "La Voz Digital" Alfonso Karbonelj piše da za njegov postupak "nema opravdanja", ali i da se "zaboravlja da Osmajić ima samo 22 godine i da je još dijete"
Crnogorski reprezentativac Milutin Osmajić bio je minulih dana "vruća tema" španskih medija zbog incidenata čiji je bio akter u utorak uveče, a čiji je epilog, za sada, njegovo odstranjivanje iz prvog tima Kadisa.
On je demantovao da je bio pod dejstvom alkohola, te da se samo branio od napada dvojice momaka, koji su bili "u pijanom i drogiranom stanju", i koji su ga napali "iz čista mira".
Klub je pokrenuo postupak i 22-godišnjeg Nikšićanina, kao privremenu mjeru, prebacio u B tim, u kome je danas odigrao 90 minuta, protiv Panaderije u ligi Segunda B, četvrtom rangu španskog fudbala.
Kadis B je slavio 2:1, Osmajić prema navodima lokalnih medija "nije blistao".
Mediji se, međutim, još bave incidentom, kao i o uzrocima i posljedicama, uz riječi razumijevanja za mladog fudbalera.
"I ne samo to - on je dijete koje se prvi put odvojilo od kuće, koji je došao sa Balkana i iz svoje sredine u stranu zemlju, gdje se govori jezik koji ne razumije, u kojoj ne poznaje nikoga, u klub u kome dijeli svlačionicu sa starijim igračima, koji mu nikada nisu dali savjet kojim putem da ide. I iznad svega - sa novcem u džepovima", navodi se u tekstu.
"On je samo uradio nešto što rade mladići njegovih godina, s tim da je on 'poseban', jer je fudbaler. Da li je on imao mentora u klubu? Da li mu je neko iz kluba ponudio pomoć u prilagođavanju? Nije. Da li je on tražio pomoć? Možda nije, ali s obzirom da vjerovatno nije prvi put baš te večeri izašao u diskoteku, možda je na taj način, pravljenjem iste greške, posredno i tražio pomoć. Ali, kako da dobije pomoć iz kluba, koji u svom stručnom dijelu nema psihologa, u kome sportski direktor i direktor, pa i trener, dovode igrača o kome ne znaju ništa, niti žele da ga upoznaju, da mu pomognu da se prilagodi...", navodi se u tekstu.
"Osmajić, ali i svi mladići koji dođu u stranu zemlju iz daleka, moraju da imaju brigu i njegu onih kod koji su došli, moraju da osjete da neko vodi računa o njima, pita ih kako su, šta im treba, upoznaju ih kao osobe, a ne samo kao fudbalere... Osmajić to nije imao, a on je ipak još uvijek dijete", zaključuje se u tekstu.
( Vijesti sport )