Salah se ne zaustavlja: Liverpul moćan u gradskom derbiju, vodeća trojka sigurna, golčina Bernarda Silve

Utakmice Vest Hem - Brajton, Vulverhempton - Barnli i Sautempton - Lester završene neriješeno

4970 pregleda0 komentar(a)

Mohamed Salah se ne zaustavlja - Egipćanin je večeras postigao dva gola, a Liverpul je u gradskom derbiju u 14. kolu Premijer lige savladao u gostima Everton (4:1).

"Redsi" su poveli poslije devet minuta, kada je pravovremenim pasom Endi Robertson pronašao Džordana Hendersona.

Deset minuta kasnije Salah je nakon kontre postigao svoj prvi pogodak, ali su do odlaska na odmor domaći smanjili, a strijelac je bio Grej.

U nastavku je Salah postigao još jedan gol, a konačan rezultat postavio Diogo Žota, poslije još jedne asistencije Robertsona.

Aston VIla je nakon dvije uzastopne pobjede pretrpjela poraz. Bolji od ekipe Stivena Džerarda bio je Mančester siti - 2:1.

"Građani" su nakon pogotka Rubena Dijaša i sjajnog gola Bernarda Silve vodili 2:0, a konačan rezultat postavio je Oli Votkins.

Čelsi je na gostovanju Votfordu slavio 2:1.

Meč na "Vikaridž roudu" prekinut je u 13. minutu kada je pozlilo jednom navijaču. Nakon ukazane pomoći navijač je transportovan u bolnicu, meč nastavljen, da bi Čelsi poveo u 29. minutu preko Mejsona Maunta.

Do odlaska na odmor Votford je izjednačio, a gol je postigao Emanuel Denis. Nigerijac igra fenomenalno, a večeras je postigao gol na trećoj uzastopnoj utakmici.

Pobjedu Čelsiju donio je Hakim Ziješ, koji je iskoristio asistenciju Maunta.

Lester je gostovanju Sautemptonu gubio 1:0 i 2:1, ali je na kraju osvojio bod - 2:2.

I ovaj meč, kao i susret između Votforda i Čelsija bio je prekinut, jer je jednom navijaču pozlilo.

Sautempton je poveo preko Bednareka u 3. minutu, izjednačio je Evans u 22, da bi novo vođstvo "svecima" donio Če Adams u 33.

Konačan rezultat postavio je Džejms Medison sjajnim pogotkom u 49. minutu.

Vest Hem na domaćem terenu nije mogao do pobjede protiv Brajtona - 1:1.

Domaći su poveli preko Součeka u 5, a izjednačio je Mopaj u 89. minutu.