Denize Herman na posljednjem gađanju prigrabila titulu u biatlonu

Pred posljednje, četvrto pucanje, bila je tek osma, sa čak 55 sekundi zaostatka za Bjeloruskijom Dinarom Alimbekovom, ali je tada bila perfektna i pretekla sve

3084 pregleda0 komentar(a)

Trka na 15 kilometara za biatlonke donijela je velika uzbuđenja, a titulu je na prigrabila Njemica Denize Herman.

Djevojka koja je u toj disciplini samo jednom slavila u Svjetskom kupu, a na planetarnim prvenstvima bila tek na 12. i 15. mjestu, u svom olimpijskom debiju je do zlata stigla na srećan način.

Naime, pred posljednje, četvrto pucanje, bila je tek osma, sa čak 55 sekundi zaostatka za Bjeloruskijom Dinarom Alimbekovom.

Ali, Herman je sjajno pucala, pogodila svih pet meta i preuzela vođstvo, jer su ostale iz vrha imale po bar jedan promašaj.

To joj je omogućilo da na tri kilometra do cilja preuzme vođstvo sa 4,6 sekundi prednosti nad Francuskinjom Ane Ševalije-Buše, koju je do kraja uvećala na 9,4 sekundi.

Bronza je pripala Norvežanki Marte Olsbu Reiseland sa 15,3 sekunde zaostatka.

Herman i Ševalije-Buše su imale po jedan promašaj, Reiseland dva, a jedine koje su pogodile sve mete su bile daleko od borbe za odličja - Ukrajinka Irina Petrenko je osvojila 11. mjesto, a Dankinja Ukalek-Astri Sletemark tek 53.