Topi se prednost: Siti se okliznuo protiv Palasa

3555 pregleda0 komentar(a)
Kevin de Brujne na večerašnjoj utakmici, Foto: Reuters

Ako ostanu bez titule fudbaleri Mančester sitija će žaliti za mečevima sa Kristal Palasom.

Aktuelni šampioni Engleske u prvom dijelu sezone izgubili su na domaćem terenu 2:0 od Palasa, da bi večerašnji meč na "Selhrst parku" završen 0:0.

Siti ima četiri boda više i utakmicu više od Liverpula.

Siti je imao inicijativu, imao i dobre prilike, ali u nekim situacijama nije imao sreće, dok se u pojedinim momentima istakao golman domaćih, Guaita.

U 30. minutu Žoao Kanselo je pogodio prečku sa 30 metara, na odbijenu loptu natrčao Laport i promašio prazan gol.

U 71. minutu je Bernardio Silva imao sjajnu priliku, ali je lopta završila pored gola. Prilike su imali i Marez, De Brujne, opet Laport, ali se mreža Palasa nije zatresla.

Ovo je treća utakmica u Premijer ligi ove sezone na kojoj Siti nije postigao gol.

Mančester siti i Liverpul međusobni meč igraju 10. aprila na "Etihadu". Meč, koji može da bude istorijski.