Vlada obrazuje Savjet za NATO, uvećava se broj državnih sekretara u dva ministarstva
Kako su kazali, u skladu sa Strategijom reforme javne uprave 2016-2020, u dijelu razvoja i koordinacije javnih politika, i obavezom iz Programa reforme upravljanja javnim finansijama 2016-2020, Vlada je donijela Odluku o obrazovanju Komisije za pripremu Predloga srednjoročnog programa rada Vlade
Vlada je, imajući u vidu da je Crna Gora, kao NATO članica, u obavezi da učestvuje u aktivnostima Alijanse, donijela Odluku o obrazovanju Savjeta za NATO, kojim će rukovoditi premijer, saopšteno je nakon današnje sjednice.
„Imajući u vidu činjenicu da je Crna Gora, kao članica NATO-a, u obavezi da učestvuje u aktivnostima Alijanse, kao i značaj nastavka koordinacije ključnim obavezama koje proizilaze iz članstva, Vlada je donijela Odluku o obrazovanju Savjeta za NATO. Radom Savjeta će rukovoditi predsjednik Vlade“, kaže se u saopštenju.
Kako se navodi, na sjednici kojom je predsjedavao premijer Duško Marković, donijeta je i Odluka o izmjeni Odluke o određivanju ministarstava koja imaju državne sekretare.
„Izmjenom je predviđeno da se broj državnih sekretara u ministarstvima finansija i ekonomije uveća za po jedno mjesto. Kako je istaknuto, povećanje je neophodno zbog osnivanja novih organizacionih jedinica, u skladu sa sugestijama Evropske komisije, u Ministarstvu finansija, kao i potrebe za jačanje sručnih kapaciteta u Ministarstvu ekonomije“, rekli su iz Vlade.
Kako su kazali, u skladu sa Strategijom reforme javne uprave 2016-2020, u dijelu razvoja i koordinacije javnih politika, i obavezom iz Programa reforme upravljanja javnim finansijama 2016-2020, Vlada je donijela Odluku o obrazovanju Komisije za pripremu Predloga srednjoročnog programa rada Vlade.
„Zadatak Komisije je da koordinira i učestvuje u pripremi Predloga srednjoročnog programa rada Vlade i prati njegovu realizaciju“, pojasnili su iz Vlade.
Na sjednici je, kako je saopšteno, usvojena Informacija o potpisivanju Deklaracije o namjeri za uspostavljanje Međunarodnog instituta za održive tehnologije na prostoru Jugoistočne Evrope i prihvaćen tekst Deklaracije.
Pojašnjava se da se Deklaracijom uspostavlja saradnja između strana potpisnica u oblasti nauke, tehnologije i industrije, kao i edukacija i obuka talentovanih mladih ljudi i inženjera zasnovana na transferu znanja i tehnologija iz evropskih centara.
U diskusiji je naglašeno da je regionalna saradnja u naučnom i tehnološkom istraživanju i razvoju zasnovana na postrojenju velikih razmjera koje omogućava izvrsnost i međunarodno konkurentne naučne i tehnološke aktivnosti, značajno sredstvo za rješavanje zajedničkih izazova i važan instrument za podsticanje održivog privrednog razvoja i socijalne kohezije.
( MINA )