Promocija časopisa “Limes plus” u Beogradu

Urednik Dušan Medin ističe da su kulturne i kreativne industrije centralna tema časopisa

1399 pregleda0 komentar(a)
Foto: Promo

Predstavljanje naučnog časopisa “Limes plus”, čija su tri broja nedavno izašla iz štampe, biće upriličeno danas u Beogradu, u okviru događaja “Baština u mreži kulturnih i kreativnih industrija”. Promocija će biti održana u hotelu Museum (Ulica Čika Ljubina, br. 3-5), u sali “Epoha” na prvom spratu u 14 časova.

Na promociji će govoriti: prof. dr Radmila Grozdanić, Sandra Milenković Nikolić, vlasnica i direktorica izdavačke kuće HeraEdu Zorica Stablović Bulajić, kao i urednik časopisa Dušan Medin.

”Tri broja za 2022. godinu naučnog časopisa ‘Limes plus’ za društvene nauke i humanistiku (kategorija - vrhunski naučni časopis od nacionalnog značaja), nedavno je objavila izdavačka kuća HeraEdu iz Beograda, a tematski je časopise koncipirao, pozvao autore da za njih pišu i uredio mr Dušan Medin, arheolog i menadžer u kulturi, izvršni direktor Društva za kulturni razvoj ‘Bauo’”, ističe se u saopštenju povodom događaja.

Tema prvog broja je “Novi pluralizam odnosa: kreativne tehnologije i baština”, drugog “U mreži kulturnih i kreativnih industrija”, a tema trećeg broja časopisa je “Digitalni svijet mapiranja kulturne geografije”.

Medin ističe da se sva tri broja časopisa “Limes plus” za 2022. godinu mogu posmatrati kao jedinstvena i zaokružena cjelina, koja koherentno i holistički sagledava široki spektar problematike u vezi određenih oblasti kulture i ekonomije.

”Centralna tema izdanja su kulturne i kreativne industrije koje posljednjih godina postaju sve prisutnije u javnom diskursu, sve vidljivije u fizičkom i digitalnom prostoru i, prema broju onih koji u njima djeluju - sve mnogobrojniji, a shodno tome i sve aktivniji činilac ekonomskog i privrednog razvitka”, dodaje on.

Radovi oko 40 autora i autorki zastupljeni su u tri broja časopisa, a svi oni dolaze iz različitih institucija javne uprave, kulture, nauke i prosvjete, privrednog ili nevladinog sektora, bilo iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Bugarske i Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Među autorima su: Ljiljana Gavrilović, Milena Jokanović, Iskren Velikov, Marta Rakvin, Porin Šćukanec-Rezniček, Žaklin Balen, Hristina Mikić, Branko Banović, Bojana Mišić, Marijana Šećibović, Refik Šećibović, Ljiljana Manić, Ivana Ercegovac, Mirjana Tankosić, Milan Jevtić, Dragan Janjušić, Milan Beslać, Boris Jevtić, Sandra Milenković Nikolić, Željko Stevanović, Dobrila Vlahović, Dušan Medin, Dragana Radević, Mihailo Zečević, Nenad Vujadinović, Milena Krklješ, Biljana Mickov, Edin Jašarović, Violeta Đerković, Janko Ljumović, Nataša Dakić, Dragana Janković, Adam Sofronijević, Gordana Ljubanović, Maja Simonović, Jelena Đurović, Stefan Novaković i Ognjen Tošović.