DPS: Tražimo hitnu reakciju SDT-a, Đukanović priznao otvoreno miješanje Srbije u izborne procese u Crnoj Gori
"Ovakav scenario, političke zloupotrebe ljudi, pred očima domaće i inostrane javnosti, kao i međunarodne zajednice, a na šta Demokratska partija socijalista u kontinuitetu upućuje, dešava se intenzivno od početka obavještajno- klerikalne kontrarevolucije pa sve do današnjih dana"
Demokratska partija socijalista (DPS) pozvala je na hitnu reakciju Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) nakon što je, kako navode visoki funkcioner Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović "priznao otvoreno miješanje Srbije u izborne procese u Crnoj Gori".
"Nakon javnog priznanja Vladimira Đukanovića, člana Predsjedništva Srpske napredne stranke, da je vlast u Srbiji organizovano dovodila birače na izbore u Crnoj Gori kako bi sprovela izborni inženjering, imamo i finalnu potvrdu onoga što DPS tvrdi godinama unazad, da se zvanični Beograd otvoreno miješa u unutrašnja pitanja drugih država čime na direktan način urušava suverenitet države Crne Gore", saopšteno je iz DPS-a.
Ovakve aktivnosti, kako dodaju, imaju za cilj da istu grupu birača, od izbora do izbora, sele iz jedne u drugu državu kako bi korišćenjem duplih glasača uticali na rezultate izbora što je ne samo kršenje Ustava, već i ozbiljno krivično djelo.
"Ovakav scenario, političke zloupotrebe ljudi, pred očima domaće i inostrane javnosti, kao i međunarodne zajednice, a na šta Demokratska partija socijalista u kontinuitetu upućuje, dešava se intenzivno od početka obavještajno- klerikalne kontrarevolucije pa sve do današnjih dana. Zbog svega navedenog, Demokratska partija socijalista zahtijeva hitnu reakciju Specijalnog državnog tužilaštva i otvaranje istrage, budući da imamo i javnu potvrdu od najviših funkcionera Republike Srbije o vršenju krivičnih djela na teritoriji Crne Gore, kojim se faktički ruši ustavni poredak budući da se utiče na konstituisanje vlasti koja nije proizvod stvarno slobodne izražene volje građana naše države", navodi se u saopštenju.
Iz DPS-a navode da će u okviru Odbora za reformu izbornog zakonodavstva insistirati da se dođe do prečišćenog biračkog spiska.
"Kako bi jasno razlikovali one birače koji imaju legitimno pravo glasa na izborima od onih koji su dio pokretne glasačke mašine u rukama zvaničnog Beograda a koja je usmjerena na vršenje krivičnih djela u Crnoj Gori tokom izbornog procesa", zaključuje se u saopštenju.
( D.C. )