GI 21.maj: Spajićeva poruka upečatljivo govori o izvršnoj vlasti koja se odlijepila od stvarnosti
"Podsjećamo da se radi o Vladi koja niti ima ekonomskog programa, niti je u stanju da prozbori jednu riječ protiv partitokratske degeneracije države, niti zna što da radi u oblasti pravnog sistema i bezbjednosti, niti smije da zucne protiv klerikalne primitivizacije drštva, niti je u stanju da pruži bilo kakav otpor Vučiću i njegovoj agenturi u Crnoj Gori"
Spajićeva vlada se slavodobitno obratila javnosti i saopštila da je za sto dana rada ostvarila izvanredne rezultate. Osim što se radi o izjavi koja može da posluži za kafanske viceve, ova Spajićeva poruka upečatljivo govori o izvršnoj vlasti koja se odlijepila od stvarnosti, saopšteno je iz Građanske inicijative (GI) 21. maj.
"Podsjećamo da se radi o Vladi koja niti ima ekonomskog programa, niti je u stanju da prozbori jednu riječ protiv partitokratske degeneracije države, niti zna što da radi u oblasti pravnog sistema i bezbjednosti, niti smije da zucne protiv klerikalne primitivizacije drštva, niti je u stanju da pruži bilo kakav otpor Vučiću i njegovoj agenturi u Crnoj Gori. Takođe, riječ je o Vladi koja misli da će ekonomskim propagandizmom, sumanutom javnom potrošnjom, destimulacijom biznisa i Monstatovom obmanjivačkom statistikom pokrenuti crnogorsku privredu i podići životni standard", navodi se u saopštenju.
Iz ove GI su kazali da bi Vlada mogla da obaveže Monstat da, kako navode, konačno objavi medijalnu zaradu u Crnoj Gori, objavi kupovnu moć minimalne zarade u odnosu na period od prije godinu dana i da kaže što će da čini sa patološkom nelikvidnošću u privredi.
"Ili, da objasni zašto smo postali primjer administrativno zagušene ekonomije, poreskih vlasti koje sabotiraju povraćaj pdva, zemlja od koje strani investitori sve više dižu ruke što državu vodi u bankrot, odnosno država u kojoj mladi žele da parazitiraju u javnom sektoru. Ili, što Vlada misli o tome da banke i trgovački lanci profitiraju dok ostali biznis propada ili kakav je to poslovni ambijent koji uništava i destimuliše mala i mikro preduzeća koja čine preko 95% nacionalne ekonomije dok Vlada i Parlament usvajaju antipreduzetničke propise poput nedavnog Zakona o sprječavanju pranja novca ili najavljenih izmjena Zakona o privrednim drustvima a da ne spominjemo niz važećih konfuznih, besmislenih i limitirajućih propisa", zaključuje se u saopštenju.
( B.R. )