Pulišić pogodio za remi sa Brazilom, Ameri spremni za domaći Kup Amerike

5020 pregleda0 komentar(a)
Pulišić je iz slobodnjaka savladao Alisona, Foto: REUTERS

Fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država i Brazila odigrali su prošle noći u Orlandu neriješeno 1:1, u posljednjoj provjeri pred početak Kupa Amerike.

Brazil je poveo golom Rodriga u 17. minutu, a izjednačenje domaćem timu donio je Kristijan Pulišić iz slobodnog udarca u 26. minutu.

Iako je u 65. minutu ušao sa klupe, tinejdžer Endrik se nije upsiao u sgrijelce, pa je prekinuo niz od tri utakmice i golova Engleskoj (1:0), Španiji (3:3) i Meksiku (3:2), sa kojima je izjednačio rekord Pelea po uzastopnim golovima rza reprezentacije igrača do 18 godina.

Kup Amerike na programu je od 20. juna do 14. jula u SAD. Brazil će turnir početi utakmicom protiv Kostarike, dok će SAD na startu igrati protiv Bolivije, koja je sinoć izgubila od Ekvadora sa 3:1.