Leteći start Škotske, pa odgovor Šaćirija - Švajcarci jednom nogom u osmini finala

Škoti i Švajcarci igrali 1:1 u Kelnu u drugom meču 2. kola grupe A

7681 pregleda0 komentar(a)

Fudbaleri Škotske i Švajcarske odigrali su večeras u Kelnu neriješeno 1:1, u utakmici drugog kola Grupe A Evropskog prvenstva.

Škotska je povela pogotkom Skota Mektominija, a izjednačio je Džerdan Šaćiri u 26. minutu.

Ranije danas je Njemačka slavila protiv Mađarske sa 2:0 i tako obezbijedila plasman u osminu finala iz ove grupe. Švajcarska je trenutno druga na tabeli sa četiri boda, Škotska ima jedan, dok je Mađarska bez bodova.

Fudbaleri Škotske su odigrali mnogo bolji meč nego u prvom kolu protiv Njemačke, pa su i prvi stigli do prednosti u Kelnu. Poslije kontranapada, Skot Mektominej je šutirao iz prve, loptu je na putu ka golu zakačio Šer i poslao je iza leđa svog golmana.

Prednost Škotske je trajala 13 minuta kada je Šaćiri sjajnim udarcem sa oko 18 metara donio izjadnačenje Švajcarskoj.

I do kraja prvog poluvremena i u nastavku je bilo prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao. Najbliži golu bio je Grant Henli koji je u 67. minutu pogodio stativu švajcarskog gola.

U posljednjem kolu grupe A, Njemačka igra protiv Švajcarske, a Škotska protiv Mađarske.