Za medalje se borilo 190 šahista, Budućnost najuspješnija

1905 pregleda0 komentar(a)

Tradicionalno, 29. Prvenstvo Crne Gore za mlade u šahu okupilo je na Cetinju 190 šahista, koji su se za medalje borili u grupama do osam, deset, 12, 14, 16 i 18 godina.

U konkurenciji takmičara do osam godina najbolji su bili Simeona Vukotić (Mladost - Nikšić) i Zejn Agić (Dijagonale - Podgorica), a do deset godina Jelisaveta Dorfman (Rumija - Bar) i Sergej Kolmakov (Herceg Novi).

Do 12 godina trijumfovali su Sofija Milović (Elektroprivreda) i Toman Perić (Budućnost), do 14 Teodora Vukčević (Dijagonale) i Đorđe Žižić (Budućnost), dok su do 16 godina prva mjesta osvojili Katarina Đukić (Budućnost) i Mihailo Pušara (Herceg Novi).

U konkurenciji šahista do 18 godina prvaci Crne Gore postali su Milena Mosurović (Budućnost) i Damjan Dževerdanović (Kotor).

U konkurenciji klubova najuspješnija je bila Budućnost sa osam medalja (4-2-2).

Elektroprivreda je druga sa sedam (1-4-2), Dijagonale su osvojile trećeplasirale sa šest medalja (2-2-2).

Učestvovali su i Kotor 3 (1-2-0), Osnovne i srednje škole 3 (0-0-2), Herceg Novi 2 (2-0-0), Rumija 2 (1-1-0), 7. Oktobar 2 (0-0-2), dok su po jednu medalju osvojili mladi talenti Mladosti, Mornara i Mimoze.

Organizator šampionata bio je Šahovski savez, uz podršku Ministarstva sporta i mladih.

Šahovski festival na Cetinju nastavlja se već sjutra kada počinje Memorijal Srđe Dragaševića, koji će narednih osam dana okupiti 100 šahistkinja i šahista koji će se nadmetati za nagradni fond od 15000 eura.