Spektakularan preokret vaterpolista za polufinale SP

Naša U16 selekcija na peterce savladala Grčku

32011 pregleda23 komentar(a)

U16 vaterpolo reprezentacija Crne Gore je stigla do pobjede o kojoj će se dugo pričati.

Tim Nenada Vukanića je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva na Malti savladao Grčku, iako je nakon tri četvrtine imao pet golova minusa - gubio je 11:6, potom nestvarnom serijom za pet minuta stigao do 11:11 i na peterce upisao veliki trijumf (15:14).

Junak je bio golman Marko Pejović koji je u penal seriji odbranio dva šuta, a prije peteraca je blistao Danilo Roganović, koji je sa pet golova bio najefikasniji i zvanično najbolji pojedinac meča.

Pored Roganovića, golove u regularnom dijelu utakmice postigli su Andrej Durutović (dva), te Stefan Vraneš, Luka Dragović, Pavle Dabić i Luka Todorović po jedan. Durutović, Roganović, Vraneš i Todorović bili su precizni i u izvođenju peteraca.

Rival u borbi za finale biće Italija (u nedjelju od 19.30 časova), koja je u četvrtfinalu bila bolja od Hrvatske 12:9.

U drugom polufinalu sastaju se Mađarska i Španija koje su pobjeđivale Srbiju odnosno Sjedinjene Američke Države.

Crna Gora je u grupi stigla do tri rutinske pobjede - nad Južnom Afrikom (18:6), Egiptom (12:4) i Slovenijom (22:6), a onda je u osmini finala nadigrala Australiju - 8:5.