Mladi vaterpolisti poraženi od Srbije, igraće za bronzu u Buenos Ajresu

Naša selekcija gubila 8:0, a šest minuta prije kraja propustila šansu da se potpuno vrati u utakmicu

12400 pregleda7 komentar(a)

Mladi crnogorski vaterpolisti neće igrati u finalu Svjetskog prvenstva u Argentini.

Naša U18 selekcija je u polufinalu poražena od Srbije (13:9), pa će se za bronzanu medalju boriti sa ekipom Italije (večeras, 23h).

Očajan početak meča je skupo koštao izabranice Miodraga Mirovića, jer su poslije nešto manje od 11 minuta igre gubili čak 8:0. Prvi gol su postigli tek u 3. minutu druge četvrtine kada je Srđan Janović pogodio za 8:1.

Poslije 16 minuta igre je bilo 8:2 za Srbiju, a u nastavku je Crna Gora uradila sve da unese uzbuđenja u prvi polufinalni okršaj. I nije bila daleko od toga...

U trećem periodu je naš tim smanjio na 9:5, potom promašio peterac, ali je početkom posljednje četvrtine stigao do minus tri poslije pogotka Strahinje Gojkovića.

Posljednju šansu da se vrati u meč crnogorska selekcija je imala šest minuta i 20 sekundi prije kraja kada je propustila napad s igračem više kod rezultata 9:6...

Gojković je sa šest golova bio najefikasniji u kapici "ajkula", Janović je postigao dva, a jedan Ivan Marković.