Vaterpolisti Crne Gore u 1. kolu Olimpijskih igara poraženi Hrvatske (11:8)

60089 pregleda81 komentar(a)
Vasilije Radović na meču sa Hrvatskom, Foto: Reuters
28.07.2024. 17:59h
17:46h

Kada iz deset napada sa igračem više mrežu selekcije kakva je Hrvatska pogodite samo dva puta, onda je teško da i pored velike želje i karaktera dođete do pobjede...

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su u komšijskom okršaju na startu Olimpijskih igara - 11:8.

Nakon lošeg starta i prve četvrtine u kojoj su gubili 4:1, momci Vladimira Gojkovića na krilima bombi Bogdana Đurđića i odbrana Dejana Lazović na poluvrijeme su otišli sa 5:5.

Ipak, u nastavku je na gol Hrvatske stao već sada legendarni Marko Bijač, "ajkule" su mnogo griješile u napadu i na kraju su morale da čestitaju u ovom trenutku boljem rivalu...

Zaustavio "ajkule" u drugom poluvremenu: Bijač na meču sa Crnom Goromfoto: Reuters

Tri gola za Crnu Goru postigao je Đurđić, a dva Vlado Popadić, dok je sjajni Lazović upisao 11 odbrana. Na drugoj strani najefikasniji je bio Loren Fatović sa tri pogotka.

Naredni meč naš nacionalni tim igra u utorak od 19.30 protiv Grčke.

17:43h

Kraj - poraz Crne Gore na startu Olimpijskih igara (11:8)

17:43h

Primila je Crna Gora gol u posljednjoj sekundi - 11:8.

17:41h

Imala je šansu Crna Gora da "zakuva" ovaj meč, ali je šut Vlada Popadića na 66 sekundi do kraja izblokiran...

17:38h

GOOOOL, ne predaje se Crna Gora - sjajno je Vladan Spaić okrenuo Žuvelu i pogodio za 10:8.

17:36h

Kao i na startu meča "mučenje" u napadu prekida Popadić - 10:7.

17:34h

Centar Miroslav Perković je izborio nekoliko napada sa igračem više za "ajkule", ali Marko Bijač koji brani u drugom poluvremenu je nesavladiv - samo jedan gol Crne Gore za skoro 13 minuta nakon odmora.

17:31h

Odlazi polako ovaj meč - Harkov je pogodio sa peterca, Crna Gora je na velikih minus četiri (10:6).

17:30h

Zašto Crna Gora nema bolji rezultat možda najbolje govori napad sa igračem više (7:2). S druge strane, Hrvatska je pogodiola pet puta iz 11 napada kada je imala prednost.

17:28h

Nije krenulo dobro u posljednjoj četvrtini, novi veliki minus - Marko Žuvela je još jednom pogodio, Hrvatska vodi 9:6.

17:27h

Kreće odlučujućih osam minuta...

17:23h

Završena je i treća četvrtina, Crna Gora je na minus dva (8:6), nakon bekoliko grešaka, posebno u napadu.

17:20h

Lijep gol Fatovića - Hrvatska opet ima plus dva (8:6).

17:15h

Drugi pogodak Luke Bukića - novo vođstvo za Hrvatsku (7:6).

17:13h

GOOOOL, sijevnula je ljevica Đura Radovića, "ajkule" su ponovo izjednačile (6:6).

17:12h

Novi peterac za Hrvatsku, ali Loren Fatović za razliku od Marinić Kragića ne griješi (6:5).

17:10h

Kreće treća četvrtina...

17:08h

Završeno je prvo poluvrijeme - Crna Gora se nakon slabe prve četvrtine na krilima Đurđića i Lazovića u potpunosti vratila u igru (5:5).

17:06h

Šteta, mogla je Crna Gora do vođstva, ali je nakon loba Đurđića lopta pogodila stativu.

17:04h

GOOOOOL - fenomenalan je Đurđić danas, novi gol - Crna Gora je ponovo izjednačila (5:5).

Đurđić je svaki od svoja tri šuta pretvodio u gol.