U Risnu otvorena rekonstruisana zdravstvena stanica
Kumburović je istakao da je od ruiniranog objekta, sa zastarjelom opremom i mobilijarom, napravljen potpuno nov, savremeno opremljen i uređen prostor, kojim će se značajno unaprijediti uslovi rada medicinskih timova i za boravak i pružanje zdravstvenih usluga našim pacijentima
U potpunosti rekonstruisan i opremljena zdravstvena stanica u Risnu, koja je organizacioni dio kotorskog doma zdravlja, puštena je danas u rad.
Nju su otvorili državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Aleksandar Sekulić i direktor Doma zdravlja Kotor dr Igor Kumburović.
Sekulić je rekao da ova zdravstvena stanica treba da bude pokazni primjer kako treba da izgleda zdravstveni objekat i u kakvim uslovima ljekari i medicinsko osoblje treba da rade, a najvažnije kakvu zdravstvenu uslugu i njegu treba da dobiju pacijenti, koji su i krajnji korisnici.
„Vrijednost radova na rekonstrukciji i adaptaciji ovog objekta iznosi oko 150 hiljada eura, a sredstva je, kao i mnogo puta do sada, obezbijedio Dom zdravlja Kotor iz sopstvenih prihoda i domaćinskog upravljanja ustanovom, što i jeste jedna od karakteristika menadžmenta ove zdravstvene ustanove i doktora Kumburovića. Tim, koji čini doktor, izabrana i patronažna sestra, svakodnevno ovdje pregledaju oko 50 pacijenata i turista i trude se da se na najvećem nivou održe kontinuitet pružanja zdravstvene zaštite“, kazao je Sekulić, navodi se u saopštenju Ministarstva zdravlja.
On je naglasio da bez obzira na infrastrukturni i tehničko tehnološki napredak koji se ostvaruje, najveća snaga jednog zdravstvenog sistema su njegovi zaposleni, ljekari i medicinsko osoblje.
Kumburović je istakao da je od ruiniranog objekta, sa zastarjelom opremom i mobilijarom, napravljen potpuno nov, savremeno opremljen i uređen prostor, kojim će se značajno unaprijediti uslovi rada medicinskih timova i za boravak i pružanje zdravstvenih usluga našim pacijentima.
„Zdravstvena stanica u Risnu je izuzetno važna karika u našem lancu pružanja zdravstvenih usluga i značajan dio Doma zdravlja Kotor. Realizacijom ovog projekta praktično smo zaokružili i u potpunosti sproveli zacrtani plan razvoja koji je sebi postavio ovaj menadžment prije gotovo osam godina. Bio je to vrlo ambiciozan i zahtjevan posao..“, kazao je između ostalog Kumburović.
Podsjećajući na najznačajnije projekte koji su uspješno realizovani prethodnih godina, dr Kumburović je rekao da je menadžment imao punu podršku i angažovanje svih zaposlenih, kao i da je domaćinski i odgovorno raspolagao budžetom.
„Iskoristiću priliku da se na kraju svog mandata još jednom zahvalim svim zaposlenima Doma zdravlja Kotor, što su dali puni doprinos svim našim aktivnostima i posvećeno, odgovorno i profesionalno obavljali svoj posao, lokalnoj samoupravi koja je bila naš partner u brojnim projektima i posebno Ministarstvu zdravlja i Fondu za zdravstveno osiguranje na podršci i što su prepoznali i podržavali naše aktivnosti i napore da unaprijedimo kvalitet zdravstvene zaštite na primarnom nivou u Kotoru“, kazao je dr Kumburović.
Predsjednik Opštine Kotor Vladimir Jokić je istakao da je rekonstruisana zdravstvena stanica veoma značajna za ova dio opštine i za sve građane Risna.
„Međutim, ovo je samo dio onoga što je kotorski dom zdravlja uradio prethodnih godina i želim da se u svoje i u ime grada i svih građana Kotora zahvalim doktoru Kumburoviću i rukovodstvu Doma zdravlja što nam je dao priliku da se možemo pohvaliti da je imamo sasvim sigurno najbolji dom zdravlja u Crnoj Gori, a vjerovatno jedan od rijetkih takvih i u cijelom regionu“, naveo je Jokić i uputio i riječi zahvalnosti prema svim zdravstevnim radnicima u zdravstvenim ustanovama na teritoriji opštine Kotor.
„Smatram da će dio zdravstvenog sistema u Kotoru doživjeti svoj apsolutni vrhunac kada se završi rekonstrukcija bolnice u Risnu i otvori angio sala u KBC Kotor. Opština Kotor će svim zdravstvenim ustanovama u našem gradu biti na raspolaganju za svaku investiciju i za svaki vid pomoći, bez obzira na vrijednost i težinu izvođenja projekata“, poručio je Jokić i dodao da je lokalna samouprava prepoznala važnost da zaposleni u zdravstvenom sistemu, ljekari i medicinsko osoblje, ostanu da rade i žive u Kotoru, najavljujući skori početak izgradnje stambenog objekta za zdravstvene radnike.
( A.B. )