Het-trik Maduekea za 14 minuta i šestica Čelsija kao najava boljih dana

„Plavci” deklasirali Vulverhempton

7900 pregleda0 komentar(a)

Da li je Čelsi u Encu Maresku dobio ono što je tražio godinama unazad?

Premijera sa Mančester sitijem nije uopšte bila loša uprkos porazu, a druga utakmica u engleskom prvenstvu je bila demonstracija sile londonske ekipe - dala je čak šest golova Vulverhemptonu i slavila 6:2 na stadionu „Molinju”.

U prvom poluvremenu se igralo maltene bez odbrana, „plavci” su dva puta vodili (Nikolas Džekson i Kol Palmer su bili strijelci), a domaćin se dva puta vraćao (pogoci Mateuša Kunje i Jorgen Stranda Larsena).

A onda, kada je Čelsi konačno stabilizovao vezni red i defanzivu, moglo je da se vidi koliko potencijala ima u napadu.

Tako je samo 14 minuta nastavka trebalo Noniju Maduekeu da kompletira het-trik (tri asistencije Palmera), a konačan rezultat je postavio Žoao Feliks na drugom debiju u plavom dresu.

Imao je Čelsi šansi da postigne još koji gol, imali su ih i „vukovi”, ali ostalo je ogromnih 6:2 u korist Mareskine ekipe...

U drugom meču nedjeljnog programa nije bilo pobjednika - remizirali su Bornmut i Njukasl (1:1).

Markus Tavernije je donio prednost „trešnjicama” u prvom dijelu, u nastavku je za „svrake” pogodio Entoni Gordon.