Slot se predstavio na „Enfildu”: Liverpul prati Siti i Arsenal, Dijas i Salah riješili Brentford

„Redsi” upisali drugi trijumf u Premijer ligi ove sezone - 2:0

8970 pregleda0 komentar(a)

Arne Slot je pred utakmicu sa Brentfordom dobio veliku podršku od strane navijača Liverpula, dva sata kasnije im se na pravi način zahvalio jer je njegov tim bez većih problema, uz igru koja obećava, stigao do druge pobjede u sezoni (2:0).

Dva kola, šest bodova, gol-razlika 4:0 - „redsi” nisu pogriješili ništa, s tim što su, za razliku od duela sa Ipsvičem kada su prespavali prvo poluvrijeme, protiv Brentforda imali kontrolu od 1. do posljednjeg minuta.

Rani pogodak je svakako doprinio svemu tome, jer je Luis Dijas već u 13. minutu načeo goste.

Bio je to gol koji je toliko puta viđen u eri Jirgena Klopa - kontranapad poslije kornera rivala, kada je Diogo Žota povukao loptu, asistirao Kolumbijcu, a ovaj se nagradio za vrhunsko kretanje i zatresao mrežu.

Brentford je samo početkom drugog dijela bio opasan, tada je Alison Beker skinuo zicer, a tačku na neizvjesnost na „Enfildu” stavio je Mohamed Salah dvadesetak minuta prije kraja.