Siner ovojio US open i drugu gren slem titulu u karijeri

Prvi Italijan koji je slavio u Njujorku: Siner moćan u finalu protiv Amerikanca Tejlora Frica - 6:3, 6:4, 7:5

19195 pregleda18 komentar(a)

Italijan Janik Siner osvojio je US open i svoju drugu gren slem titulu u karijeri, osam mjeseci nakon slavlja na Australijan openu.

Prvi teniser svijeta pobijedio je u finalu merikanca Tejlora Frica, u tri seta - 6:3, 6:4, 7:5, nakon sva sata i 17 minuta igre, pokazao koliko je talentovan, igrački moćan, ali i mentalno jak, usred afere sa dopingom koja i dalje traje.

Ovo je za Sinera šesta titula u sezoni čime je premašio zaradu od 10 miliona eura.

Tejlor Fric, koji se prvi put našao u gren slem finalu, najavio je da "osjeća pobjedu", ali je očekivano bio vrlo nervozan na startu, što je rezultiralo gubitkom tri servis gema u prvom setu.

Uspio je, doduše, da ri-brejkom odmah da izjednači na 1:1, ali je popuštao kako se set bližio kraju.

U drugom, držao je ravnotežu do vođstva protivnika 5:4, kada je izgubio servis, gem i set.

Najveći otpor pružio je u trećem setu, bio je nadomak da ga osvoji, servirao je kod vođstva 5:4, kada je potpuno stao.

Osim napadačkih, Siner je pokazao izuzetno visoke defanzivne sposobnosti, pa Fric nije imao šansi ni kada je jako udarao.

Siner je prvi Italijan koji je slavio na US openu ikada, Amerikanci će još pričekati - posljednji njihov igrač koji se radovao na "Artur Ešu" bio je Endi Rodik, 2001. godine.