Primorac se držao protiv prvaka do sredine posljednje četvrtine

2220 pregleda2 komentar(a)

Vaterpolisti Primorca poraženi su na gostovanju Novom Beogradu na otvaranju Regionalne vaterpolo lige - 14:12 (2:2, 6:3, 2:3, 4:4).

Izabranici Vjekoslava Paskovića poveli su 2:0, ali ubrzo je aktueni šampion lige, Novi Beograd stigao do izjednačenja.

U drugoj četvrtini igralo se gol za gol, ali je pri rezultatu 5:4, Novi Beograd prvi put došao do dva gola prednosti . Na poluvremenu je domaćin vodio sa tri gola - 8:5.

Primorac je probao da se vrti u utakmicu, dobio je treću četvrtinu sa 3:2, srwedinom posljednej četvrtine i na samo gol minusa (10:9), ali je Novi Beograd vezao dva gola za 12:9 i riješio je pitanje pobjednika.

Pobjednika je predvodio Angelos Vlahopulos sa pet golova, Miloš Ćuk je dao tri, Strahinja Krstić i Vasilije Martinović po dva, Nikola Lukić, Đuro Radović po jedan.

Nika Šušiašvili i Marko Mršić su bili najeefikasniji u ekipi Kotoranapo tri, Savo Ćetković i Srđan Janović dali su po dva, Draško Brguljan i Dušan Matković po jedan.